Muğla’nın Engelsİzcileri kampta

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’da düzenlenen bir etkinlik ile engelli öğrenciler Fethiye İnlice Plajında, Türkiye’de bir ilk olan Kısa Mola hizmeti ile ilkleri yaşayan bireyler, ‘Engelsİzciler Kampı’nda 2 gece kamp yaptı.

Engelli öğrenciler Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyon ile 13 öğrenci Fethiye İnlice Plajında, Türkiye’de bir ilk olan Kısa Mola hizmeti ile ‘Engelsİzciler Kampı’nda 2 gece kamp yaptı. Kampta engelli bireyler için film gösterimi, kamp ateşi, şarkı söyleme gibi farklı etkinlikler yapıldı.
Farklı etkinlikler ile engelliler konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu bireyleri ve ailelerini sosyal yaşamın her alanında desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireylere ve ailelerine yönelik kurduğu Türkiye’de bir ilk olan Kısa Mola hizmeti ile ilkleri yaşayan bireyler, Engelsİzciler Kampı’nda bir araya geldi.

VATANDAŞLAR VE ENGELSİZCİLER BİRLİKTE EĞLENDİ

Büyükşehir Belediyesine ait Menteşe, Milas ve Fethiye Kısa Mola Merkezlerinde eğitim alan ve kampta ilk gün kendi çadırlarını kurup obalara ayrılan Engelsİzciler, tüm gün grup çalışmaları ve deniz etkinliği yaptı. Ayrıca ilk günün akşamında Buz Devri 1 filminin gösterimi yapıldı.
İkinci gün deniz etkinliği, kamp alanının temizliğini yapan izciler günün geri kalanını, grup etkinlikleri ve ateş gecesi hazırlıkları ile geçirdi. Akşam yemeğinden sonra İnlice Plajında tatil yapan vatandaşlar çağırılarak, ateş gecesi gösterileri başladı. İzciler türküler söyleyip, dans gösterileri yaparak eğlenceli vakit geçirdi.
Kampın son gününde çadırlarını toplayan izciler kamp alanını temizleyerek arkadaşlarına veda etti.

Bir cevap yazın