Fethiye’de afet gönüllüleri sertifikalarını aldı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 36 saatlik hafif arama kurtarma eğitimleri tamamlanan “Mahalle Afet Gönüllüleri” sertifikalarını aldı.

Muğla’nın Fethiye ilçe belediyesi tarafından düzenlenen “Mahalle Afet Gönüllüleri” eğitimlerine katılan gönüllüler 36 saatlik hafif arama kurtarma eğitimlerinin ardından sertifikalarını Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın elinden aldı.

Mahalle Afet Gönüllüleri Ekip Lideri Ercan Kolcu, amaçlarının Fethiye’de bulunan mahallelerde afet farkındalığının arttırılmasına yönelik eğitimlerin verilmesi olduğunu söyledi. Kolcu, “Burada duyarlı olduğu görülen vatandaşların 36 saatlik temel eğitimlerle bilinçlendirilerek ve resmi kurumlarımızın katkı ve destekleri ile donatılarak yerelde afetlere ilk müdahale kapasitelerinin arttırılmasını sağladık” dedi.

FETHİYE’DE EKİPLER OLUŞTURACAĞIZ

Ekip Lideri Ercan Kolcu Fethiye’de bu tür ekiplerin sayısının artırılması için çalıştıklarını belirterek, “Geçen sene Fethiye Belediyesi ve Kent Konseyinin öncülüğünde eğitimleri yapılan bu ekip kısa zamanda kendini geliştirmiş, ulusal akreditasyona müracaat etmiş, kendi içinden eğitmenler çıkartmış, Fethiye’de ve çevresinden yeni gönüllüler aralarına katarak ekibini çoğaltmayı başarmış, bu gönüllüleri eğitebilecek imkan ve kabiliyete yükselmiştir” diye konuştu.

Bir cevap yazın