“Dalışlı Mavi Yolculukta 24 yıl” kitabının 2. baskısı yayınlandı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

24 yıl boyunca Çeşme’den Kaş’a kadar turlar düzenleyerek dünyanın çok sayıda tanınmış insanı ve ulusal dalgıç yazarlarıyla dalışlar yapan Dalgıç ve Dalış Eğitmeni Barış Güntekin’in “Dalışlı Mavi Yolculukta 24 yıl” kitabının 2. baskısı yayınlandı.

İzmir’in Seferihisar İlçesi Sığacık Mahallesi’nde gençlik yıllarında dalışa başlayıp Muğla’nın Marmaris ilçesinde de toplamda 24 yıl boyunca dalış ve dalış eğitmenliği yapan Barış Güntekin’in “Dalışlı Mavi Yolculukta 24 yıl” kitabının 2. baskısı yayınlandı. Güntekin, “Çeşme’den Kaş’a Anılara Dalış” dediği kitabıyla ilgili sariipekhaber.com ve SÖZCÜ’ye konuştu.

8 YIL SSI TÜRKİYE TEMSİLCİLİĞİ YAPTI

8 yıl boyunca dalış bröve sistemi olan Scuba Schools İnternational (SSI) Türkiye Temsilciliği de yapan Güntekin, “Kitabımda ülkemize dalışa gelen tanınmış Avrupalı dalış eğitmenleri, dünyanın tanınmış dalış haberleri yapan editör, yönetmen ve gazetecileriyle ülkemizin çeşitli yerlerinde dalışlar yaptık. Onlarla olan anılarımı yazdım. Rotalarda yaşadıklarımızı yazdım. Ben aynı zamanda aşçılık dersleri de aldığım için ülkemizin yemeklerinin de tanıtımını yaptım. Belki abartı olabilir ama dalmadığımız yer kalmadı diyebilirim. Kitabım çok tuttu ve ikinci baskıyı yapmak zorunda kaldık. İlgilenen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın