Muğla’da 13 milyon liralık tarihi eser kaçakçılığı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince Menteşe ilçesinde T.B. ve İ.A. isimli şahısların üzerinde Roma dönemine ait 1.5 milyon dolar (13 milyon TL) tutarında aslan motifli yakut yüzük ile 3 adet sikke ele geçirildi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince Menteşe ilçesi Bayır Mahallesi’nde T.B. ve İ.A. isimli şahısların üzerinde Roma dönemine ait 1.5 milyon dolar (13 milyon TL) tutarında aslan motifli yakut yüzük ile 3 adet sikke ele geçirildi.
Muğla İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri T.B. ve İ.A. isimli şahısların Menteşe İlçesi Bayır Mahallesinde ellerinde bulunan tarihi eser parçalarını satmak için alıcı aradıkları bilgisinin alınması üzerine dün (Pazartesi) saat 16.30 sıralarında harekete geçti. Yapılan operasyonda şahısların üzerinde Roma dönemine ait 1.5 milyon dolar (13 milyon TL) tutarında aslan motifli yakut yüzük ile 3 adet sikke ele geçirilerek haklarında adli işlemlere başlandı.

Bir cevap yazın