Genel Müdür Ayaz’a “Alanında iz bırakan yönetici” ödülü

Genel, Haber
Haberi paylaşın

İstanbul Takipte Haber Sitesi tarafından düzenlenen 6. Geleneksel “Alanında İz Bırakanlar”  ödül töreni bu yıl  “Sıfır Atık” temasıyla, YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz T. Ayaz “Alanında İz Bırakan Yönetici” ödülünün sahibi oldu.

İstanbul Takipte Haber Sitesi tarafından düzenlenen 6. Geleneksel “Alanında İz Bırakanlar” ödül töreni bu yıl “Sıfır Atık” temasıyla sahiplerini buldu. 16 ayrı dalda 60’ın üzerinde alanında iz bırakan isimlere ödül verilirken YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz T. Ayaz “Alanında İz Bırakan Yönetici” ödülünün sahibi oldu. Ayaz, “Sıfır atık bilincinin ülkemizden başlayarak tüm dünyaya yayılmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların meyveleri toplanmaya başladı” dedi.

16 AYRI DALDA 60’IN ÜZERİNDE ÖDÜL VERİLDİ

İstanbul’un Üsküdar ilçesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gecede 16 ayrı dalda 60’ın üzerinde alanında iz bırakan isimlere ödül verildi. YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz T. Ayaz’a “Alanında İz Bırakan Yönetici” ödülü AKP İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca tarafından verildi.
Ayaz, “25 yıllık yöneticilik hayatımda bir çok ödül aldım ancak bugün aldığım ödülün anlamı benim için büyük. Çünkü 25 yılın ardından İz bırakan yönetici olmaktan gurur duyuyorum. Dünyamızın her geçen gün kalabalıklaşmasıyla birlikte güncel hayatımız da kontrolsüz anlamda atıl nesnelerin birikmesine kendi ellerimizle neden olarak ne yazık ki atıkların oluşmasına sebebiyet veriyor. Sıfır atık bilincinin Ülkemizden başlayarak tüm dünyaya yayılmasını sağlamak amacıyla Sayın Emine Erdoğan Hanım efendinin ve çevre ve şehircilik bakanlığının üstün gayretlerinin meyveleri toplanmaya başlanmış olması büyük mutluluk verici” dedi.

“KÜRESEL ANLAMDA ÇEVRE KİRLİLİĞİ ÖNGÖRÜLMEZ HALE GELDİ”

Cengiz T. Ayaz, küresel anlamda çevre kirliliğinin öngörülemez hale geldiği günümüzde geleceğin teminatı gençlere acı bir anı yerine rüya gibi bir gelecek bırakmanın herkesin sıfır atık bilinciyle yaşam şekillerini tasarlamasıyla gerçekleşeceğine işaret ederek, şunları ifade etti:
“Bu bilincin davranış şekline dönüştürülmesine ihtiyacımız var. Plastik çağını yaşadığımız bu günlerde çevre sorununun ulusal bir sorun değil küresel bir meseledir. Tüm dünyada dengesi bozulmuş bir doğanın mağduriyetini yaşıyoruz. 2017 yılında temelleri atılarak bugünlere kadar yapılan proje ve çalışmalar ile meyveleri toplanan sıfır atık projesiyle ciddi geri dönüşümler elde edilmektedir tüm rakamları basından takip ediyoruz. Bu şu anlama geliyor israfın önüne geçerek tüm herkesin el ele vererek ortaya koyacağı mücadele ve bilinçle özverili davranarak nice projelere imza atılabileceğine yürekten inanıyorum.”
Kıymetli bir turizm destinasyonu olan Dalaman bölgesi içinde denizlerin koruma altına alınması açısından da sıfır atık projesinin kalbi değer taşıdığını vurgulayan Ayaz, sıfır atık projesine yönelik yurt dışında yapılmış çarpıcı uygulama ve projelere değindi.

Bir cevap yazın