Marmaris’te 4 aile kentsel dönüşüm mağduru

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde içlerinde biri 85 yaşında 3 ayrı kişinin kalp ve şeker hastasının bulunduğu ve 4 ayrı ailenin barındığı binanın elektrik ve suları kentsel dönüşüm nedeniyle kesildi. Ailelerin istediği 20 günlük süre verilmedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesi Çıldır Mahallesi 155 Sokaktaki 4 katlı Ayfer Apartmanı için kentsel dönüşüm nedeniyle yıkım kararı alındı. İçlerinde biri 85 yaşında 3 ayrı kişinin kalp ve şeker hastasının bulunduğu4 ayrı aileye 1 Eylül’e kadar taşınmaları için süre verildi fakat orman yangınları döneminde kimse binayı terk edemeyince binanın elektrik ve suları kesilince aileler perişan oldu.

İLAÇLARIN BUZDOLABINDA OLMASI GEREKİYOR
85 yaşındaki Nevzat Alp, Binanın sahibi ve aynı zamanda Marmaris Genç İş Adamları Derneği Başkanı da olan Mustafa Kemal Huz’dan 27 Eylül’e kadar süre istediklerini fakat kabul etmediğini belirterek, “Ailemizde 3 şeker hastası var. Ben aynı zamanda kalp hastasıyım. Önemli ilaçlar kullanıyorum ve bunların kesinlikle buzdolabında olması gerekiyor. Buzdolabındaki bütün yiyecekler bozuldu. Çocuklu aileler var. Mahkeme kararıyla 1 Eylül’de evleri boşaltacaktık. Ortada salgın var. Orman yangınları süresince de hiçbir şey yapamadık. Bulduğumuz evin boşalmasını beklediğimizi ve 27 Eylül’de taşınacağımızın garantisini vermemize rağmen binanın elektrik ve suları kesildi” diye konuştu.

Bir cevap yazın