Fethiye’de 100 Yaş Evi’nde yüzler gülüyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 60 yaş ve üzeri vatandaşların sosyal yaşama daha aktif katılmalarını ve üretkenliklerinin devamını sağlamak amacıyla Fethiye ilçesinde oluşturduğu 100 Yaş Evi’nde yüzler gülüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nce Fethiye ilçesinde yaptırılan 100 Yaş Evi, 60 yaş ve üstü vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. 100 Yaş Evi insanların bir araya gelerek sohbet edebildikleri, yeni dostluklar kurabildikleri ve sosyal aktivitelerini arttırabildikleri bir merkez olarak hizmet veriyor.
Ana amacı yaşlı vatandaşların sosyal hayata daha aktif katılımının sağlanması ve üretkenliğinin devam ettirilmesi olan proje kapsamında oluşturulan evdeki hizmetlerden 60 yaş ve üzeri vatandaşlar faydalanıyor. Evin içerisinde sohbet, televizyon, okuma, oyun, dinlenme ve teknoloji odasının yanı sıra resim, ahşap, boyama, mozaik gibi hobi çalışmalarının yapılabileceği atölyeler de bulunuyor. Hafta içi her gün hizmet veren 100 Yaş Evi’nde üyelerin belirli günlerde şeker ve tansiyon ölçümleri de yapılıyor.

BİRÇOK ETKİNLİĞİ EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

100 Yaş Evi’nde konukların kaliteli zaman geçirebilecekleri, sağlıklı yaş alma ve yaşlılık eğitimlerinin yanı sıra danışmanlık hizmeti de alabilecekleri çok sayıda etkinlik gerçekleştiriliyor. Dil Kulüplerinde İngilizce, Fransızca ve Rusça eğitim veriliyor. Resim, heykel ve seramik resim atölye çalışmaları, ebru, minyatür geleneksel sanat atölye çalışmaları dikiş, nakış ve kanaviçe el sanatları, film gösterim ve kitap okuma günleri, kültür gezileri, alzheimer ve demans hastalıkları üzerine söyleşiler,  satranç, dama ve tavla turnuvası gibi birçok etkinlik düzenleniyor.

Bir cevap yazın