TEDA: Emekliler açlık sınırı altına itildi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Emekli aylıklarının yıllardır enflasyonun altında ve refah payı eklenmeden artırılarak, aşındırıldığını belirten Tüm Emekliler Dayanışma Ağı (TEDA) Merkez Temsilciler Kurulu emeklilerin yaklaşık yüzde 60’ının açlık sınırının altına itildiğini belirterek imza kampanyası başlattı.

Tüm Emekliler Dayanışma Ağı (TEDA) Merkez Temsilciler Kurulu, emekli aylıklarının yıllardır enflasyonun altında ve refah payı eklenmeden artırılarak, aşındırıldığını belirterek bir imza kampanyası başlattı. Emeklilerin yaklaşık yüzde 60’ının açlık sınırının altına itildiğinin belirtildiği açıklamada, “Bu aşınmayı seyyanen yapılacak 2 bin TL’lik bir zam ve gıda enflasyonuna ilave olarak refah payı eklenerek yapılacak artış oranları giderebilir” ifadelerine yer verildi.
Ayrıca açıklamada, “Tüm emeklilerin, emekli topluluklarının ve örgütlerinin ortak istemi olduğu tartışılmayacak bu beklentimizin Sayın Cumhurbaşkanınca göz önüne alınarak, bir Cumhurbaşkanı kararnamesiyle düzenlenmesini istiyor ve bekliyoruz” denildi.

Bir cevap yazın