CHP’li belediyeden çalışanlarına Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris Belediyesi, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek 109 kadrolu işçisine Ramazan ve Kurban bayramlarında olduğu gibi Cumhuriyet Bayramı’nda da ikramiye ödemeyi kararlaştırdı.

Marmaris Belediyesi ile Belediye ile Belediye İş Sendikası arasında imzalanan yeni sözleşmeye göre 109 kadrolu işçiyi kapsayan sözleşmeyle Marmarisli işçilere Türkiye’de ilk kez yeni bir hak tanındı. Buna göre işçiler tıpkı Ramazan ve Kurban bayramlarında olduğu gibi Cumhuriyet Bayramı’nda da ikramiye alacak.

CUMHURİYET MUTLULUĞU
Belediye olarak yine bir ilke imza atmaktan mutlu olduklarını belirten Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Daha önceki yıllarda dini bayramlarda ikramiye alırdınız. Biz buna Marmaris’te ilk kez Cumhuriyet Bayramı’nı da ekledik. Ülkemizin kurulduğu günün mutluluğunu ve gururunu bir de bu şekilde yaşamak istedik. Bu vesileyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını bir kez daha yad ediyorum” dedi.

SIKINTI YAŞATMADIK
Göreve geldiği ilk günden itibaren öncelikli olarak belediyede alın teri döken, emek harcayan personeli düşündüklerini belirten Oktay, “Tüm belediyelerin büyük sıkıntılar yaşadığı salgın döneminde dahi maaşları tam olarak ödedik. Bazı belediyeler yarım maaş öderken, kısa çalışma ödeneğine geçerken bizler personelimizin sıkıntı yaşamaması için büyük gayret gösterdik. Maaşları, ikramiyeleri tam olarak ödeminin büyük mutluluğunu yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

PERSONELİMİZİN YANINDAYIZ
Yine Halk Bankası’yla imzalanan yeni dönem banka promosyonu sözleşmesini de geçen döneme oranla 3 katı rekor fiyatla ve bir defada ödeme şartıyla imzaladıklarını hatırlatan Oktay, “750 personelimize toplam 2 milyon 213 bin 849 lira promosyon ödenmesine vesile olduk. Bugün de kadrolu işçilerimizin hayat şartlarını iyileştirmeye, sosyal olanaklarını iyileştirmeye çalıştık. Bu vesileyle Marmaris için emek harcayan tüm personelimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Her zaman yanlarındayız. Herkesin emeğine sağlık” diye konuştu.

Bir cevap yazın