Fethiye Tahini coğrafi işaret logosuyla satışa çıktı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan coğrafi işaret tescil belgesi alınarak Türkiye’nin tescilli ilk tahini olan çifte kavrulmuş ‘Fethiye Tahini’ coğrafi işaret logosuyla satışa sunulmaya başlandı.

Muğla’nın Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan coğrafi işaret tescil belgesi alınarak, Fethiye ve Seydikemer’de yetişen iri susamlar toplanarak üretilen Türkiye’nin tescilli ilk tahini olan çifte kavrulmuş ‘Fethiye Tahini’ coğrafi işaret logosuyla satışa sunulmaya başlandı.
Fethiye ve Seydikemer’de yetişen iri susamlar toplanarak üretilen, çifte kavrulmuş özelliğiyle ise benzerlerinden ayrılan Fethiye Tahini, 23 Mart’ta coğrafi işaret tescil belgesi alarak Türkiye’nin tescilli ilk tahini oldu.

BAŞKAN ÇIRALI “ŞİMDİ TANITIM AYAĞINA HIZ VERME ZAMANI”  Analiz sürecinin tamamlanması ve gerekli taahhütnamelerin sunulmasının ardından Başak Tarım Ürünleri Şirketi, Fethiye Tahini’ni coğrafi işaret logosuyla pazarlamaya hak kazanan ilk firma oldu. Firma temsilcisi Yunus Emre Çoban’a, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı tarafından ‘Coğrafi İşaret Logo Kullanım Belgesi’ verildi.
Başkan Çıralı, Fethiye Tahini’nin artık coğrafi işaret logosuyla pazarlanacağını belirterek, markalaşma konusunda çok önemli bir adım attıklarını kaydetti. Firmanın talep edilen analiz sonuçlarını, Fethiye Tahini coğrafi işareti kullanım, denetim talimatını, kullanım sözleşmesini, müstahsil makbuzlarını ve diğer taahhütnameleri hızla FTSO’ya sunduğunu belirten Başkan Çıralı “Şimdi bu ürünü bölgemizin ötesine taşımanın ve tanıtım ayağına ağırlık vermenin zamanı.” dedi.

Bir cevap yazın