Datça’da tatilcilere esprili uyarı: Tatil dinlenmek içindir, sinirlenmek için değil

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Datça ilçesinde özellikle yaz aylarında artan nüfus ile birlikte sorunların da artmasıyla yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için belediyenin Basın Yayın ve Sosyal Medya birimi hazırladığı esprili bildiri ile misafirlerini uyardı: “Tatil dinlenmek içindir, sinirlenmek için değil.”

Kış nüfusu 23 bin 711 olan Muğla’nın Datça ilçesinde özellikle yaz aylarında çok fazla artan nüfus ile birlikte sorunların da artmasıyla yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için belediyenin Basın Yayın ve Sosyal Medya birimi hazırladığı esprili bildiri ile misafirlerini twitter üzerinden uyardı. Özellikle trafikteki sıkıntıların arttığını konu alan uyarıda “Tatil dinlenmek içindir, sinirlenmek için değil. Unutmayın, trafik kuralları Datça’da da geçerlidir” ifadelerine yer verildi.

AŞIRI DAVRANIŞLAR MİSAFİRLERİMİZİ ÜZÜYOR
Datça Belediyesi Basın Yayın ve Sosyal Medya Sorumlusu Osman Akın tarafından hazırlanan bildiri için Akın SÖZCÜ’ye şu açıklamayı yaptı:
“Bayramla birlikte aşırı artan yoğunluğa maalesef tatile gelen vatandaşlarımızın trafikte kural tanımaz ve saygı sınırlarını aşan davranışları hem kendilerini hem de bizi üzüyor. Tatilde huzur bulup enerji depolamak gerekirken, stres yaşamalarını önlemenin tek yolu ülkemizin her yerinde geçerli olan trafik kurallarının Datça’da da geçerli olduğunu unutmamaları. Çok yazık ki denizde deve güreşi yapar gibi trafikte araç kullananlar var. Konuyla ilgili çok sayıda şikayet alınca bu yola başvurduk. 153 bin twitter takipçimize konuyu ulaştırdık. İstiyoruz ki ne onlar üzülsün ne de biz.”

Bir cevap yazın