Muğla’da 8 milyonluk tasarruf

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünce il geneline yayılmış 6 atölyesinde araç ve ekipman onarımlarını kendi personeli ile piyasa fiyatının çok daha altında yaparak bugüne kadar yaklaşık 8 milyon TL’lik tasarruf sağlandı.

  Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü 2016 yılından bu yana Bodrum, Milas, Menteşe, Marmaris, Ortaca ve Fethiye’de bulunan 6 atölyesinde araç ve ekipman onarımlarını kendi personeli ile piyasa fiyatının çok daha altına yaparak tasarruf sağlıyor. Atölyelerde yapılan işlerde piyasa değerine göre bugüne kadar yaklaşık 8 milyon TL’lik tasarruf sağlandı.
Atölyelerde çalışan 39 deneyimli personel ile araç ve ekipmanların periyodik bakımlarının yanı sıra motor ağır bakım ve yenilemeleri, elektrik ve hidrolik sistem arızaları ve kaporta onarımları da yapılıyor.

ESKİDEN YENİYE DÖNÜŞÜM
MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün atölyelerinde kullanılamayacak hale gelen araçların da restorasyonu yapılıyor. Son olarak Menteşe’nin Bayır Mahallesi’nde bulunan atölyede birçok kısmının kullanım ömrünü tamamladığı kanal açma aracının yenileme çalışması yapıldı. Aracın lastik, alt takım, motor ve araç üstü ekipmanlarının bakım, onarımı personeller tarafından gerçekleştirildi. Piyasa değeri yaklaşık 50 bin TL olan çalışma, atölyedeki personel tarafından yapılarak yaklaşık yüzde 75 daha ucuza mal edilerek önemli bir tasarruf sağlanmış oldu. Konu hakkında yapılan açıklamada “Atölyelerde araç, iş makineleri, yer ve araç üstü ekipmanların bakım onarımını bünyemizdeki deneyimli personel ile yapıyoruz. Parça ve malzemeleri de yıllık ihtiyaç durumuna göre toplu alarak bu konuda da tasarruf ediyoruz. Teknoloji ve yeniliklerden faydalanarak bir çok alanda yaptığımız tasarrufla, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sağlayabileceğimiz projeler üretiyoruz” ifadeleri yer aldı.

Bir cevap yazın