Dalyanlı otelcilerden sitem dolu açıklama

Genel, Haber
Haberi paylaşın

17 günlük kapanmada kendilerinin unutulduğunu dile getiren Muğla Dalyan Otelciler Derneği Başkanı Ali Mürşit Yağmur sitem dolu bir açıklama yaptı.

Caretta caretta, kaya mezarları ve İztuzu Plajı ile dünyaca ünlenen Muğla’nın Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi’ndeki otelcilerden 17 günlük kapanma ile ilgili sitem dolu açıklama geldi. SÖZCÜ’ye konuşan Dalyan Otelciler Derneği Başkanı Ali Mürşit Yağmur, “Dalyan geçimini turizmle sağlarken otelciler bu kapanma döneminde unutuldu. Artık kimsenin dayanacak gücü kalmadı” dedi.
Dalyanlıların geçim kaynağının en önemli unsuru olan turizmde dibe vurmak üzere olduklarını, kapanma döneminde büyük sıkıntı yaşayacaklarını dile getiren Yağmur, “Eskiden seyahat acenteleri, otelciler ve konaklama tesisleri turizmci idik. Simdi yeni nesil villacılar turizmci oldu. Umarım turizmi daha iyi tanıtırsınız. Umarım büyükşehirde de büyük işadamı, Ege’de sosyal medyada villasını günübirlik kiraya veren reklamcı olmazsınız” dedi.

UMARIM KONAKLAMA VERGİSİNİ VERİRSİNİZ
Otelciler olarak vergi ve zaruri giderlerini karşılayamaz durumda olduklarını, villalarını kiraya verenlerin de kendileri gibi devlete vergilerini tam olarak ödemeleri gerektiğini de sözlerine ekleyen Ali Murşit Yağmur sözlerini şöyle sürdürdü:
“Umarım SSK’lı çalıştırıp, emekçinin hakkını öder istihdamı sağlar verginizi ödersiniz. Umarım lebalep toplantıları açık havada villalarda yaptırırsınız. Umarım 7’lik su faturasına 474 katı atık bedeli ödersiniz. Umarım Jandarmaya Kimlik Bildirimi yapar güvenlik birimlerine destek olursunuz. Umarım devletin aylık verdiği 750 liralık kira desteğini sizler 7 bin 500 TL olarak alırsınız. Umarım elektik faturalarını ticari belge üzerinden ödersiniz. Umarım reklam tabela vergisi ödersiniz. Umarım Turizm Bakanlığının bizlere şart koştuğu Güvenli Turizm Sertifikasını alır, bakanlığa bağlı otellere yapılıp Belediye Belgeli otelcilere henüz yapılmayan aşıyı bizden önce olursunuz. Umarım bizlerin yapamadığı turizmi sizler daha iyi yapar bizlere öğretirsiniz. Umarım Yerli ve Milli olan ekonomiye destek olursunuz.”

Bir cevap yazın