Vali Orhan Tavlı Akyaka’da ördekleri besledi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Valisi Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı, Ula ilçesi Akyaka Mahallesinde bulunan Azmak Nehrinde incelemelerde bulundu ve nehirde yaşayan ördekleri besledi.

Muğla’nın Ula ilçesi sakin şehir Akyaka Mahallesinde Özel Çevre Koruma alanında yer alan ve yüzlerce kuş türü, çok sayıda balık ve bitki türüne ev sahipliği yapan doğal akvaryum görünümündeki Azmak Nehrinde incelemelerde bulunan Muğla Valisi Orhan Tavlı, Azmak Nehri’nin doğanın mucizesi olduğunu ve burada var olan ekosistemin korunması konusunda gerekli gayret ve çabayı gösterdikleri ifade etti. Vali Tavlı eşi Ayşe Tavlı ile nehirde yaşayan ördekleri besledi.

ÖRDEKLER SÜREKLİ BESLENİYOR
İncelemeleri sırasında Akyaka’nın simgelerinden olan ördekleri de besleyen Vali Orhan Tavlı, pandemi sürecinde Akyaka’da yaşayan ördeklerin ve diğer sokak hayvanlarının unutulmadığını söyledi. Vali Tavlı, “Yiyecek bulmakta zorlanabilecek olan sokak hayvanlarının aç kalmaması için yaşam alanlarında belirlenen noktalara jandarma, emniyet ve belediye ekipleri tarafından düzenli olarak mama, yem ve su bırakılıyor” dedi.
Ayrıca kısıtlamanın olduğu günlerde ilçe kaymakamlıkları, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü Haydi ekiplerince sokak hayvanlarına mama ve su ulaştırıldığı da belirtildi. İncelemeleri sırasında Vali Orhan Tavlı’ya eşi Ayşe Tavl, Ula Kaymakamı Baha Başçelik ve Ula Belediye Başkanı Özay Türkler eşlik etti.

Bir cevap yazın