Marmaris’te hurda araçta 550 litre etil alkol yakalandı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesi Armutalan Mahallesinde terk edilmiş halde bulunan hurda araçları kaldıran Marmaris Belediyesi zabıta ekipleri araç içinde 550 litre etil alkol buldu.

Muğla’nın Marmaris Belediyesi Zabıta ekipleri yol kenarları ve boş alanlarda park halinde plakasız hurda araçları kaldırmak için başlattığı çalışmada Armutalan Mahallesi’nde terk edilmiş halde bulunan plakasız bir minibüsün içinde sahte alkol yapımında kullanılan malzemeler buldu. Araç içinde yapılan aramada 550 litre etil alkol ele geçirildi.
Marmaris Belediyesi Zabıta ekipleri yol kenarları ve boş alanlarda park halinde plakasız hurda araçları kaldırmak için çalışma başlattı. Ekipler çalışma sırasında Armutalan Mahallesi’nde terk edilmiş halde bulunan plakasız bir minibüsün içinde sahte alkol yapımında kullanılan malzemeler buldu. Zabıtaların emniyet güçlerine haber vermesi üzerine olaya Marmaris İlçe Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri müdahale etti. Minibüs içinde beş litrelik bidonlara konulmuş toplam 550 litre etil alkol ele geçirdi. Yerlerde rakı etiketleri ve sahte rakı yapımında kullanılan malzemeler de bulan ekipler, etil alkolleri imha edilmek üzere Marmaris İlçe Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’ne gönderdi. Ekiplerin olay ile ilgili soruşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın