Ahmet Davutoğlu, “Göcek Tüneli’nden para alınması doğru değil”

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçe kongresine gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı, eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ilçenin CHP’li Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti. Davutoğlu, “Göcek Tüneli’nden para alınması doğru değil. Fethiye Körfezi temizlenmeli” dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçesine partisinin kongresi için gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı, eski Başbakan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Muğla ile ilgili açıklamalarda bulundu. Fethiye’nin CHP’li Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret eden Davutoğlu, “Göcek Tüneli’nden para alınması doğru değil. Fethiye Körfezi temizlenmeli” dedi.
eşi Sare Davutoğlu, Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Başkan Karaca’yı makamında ziyaret eden Davutoğlu açıklamalarda bulundu.

FETHİYE KÖRFEZİ TEMİZLENMELİ
Alim Karaca’nın misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Davutoğlu, Fethiye’yi çok eskiden bu yana yakından takip ettiklerini söyledi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Fethiye benim için çok özel bir yer. Fethiye’yle ilgili gelişmeleri yakından takip ediyorum. Fethiye’nin ihtiyaçlarının Türkiye gündemine ele alınmasını sağlayacağız. Özellikle Fethiye Körfezinin temizlenmesi konusunda merkezi hükümetin mutlaka destek olması gerekiyor. Uzun yıllardır devam eden antik tiyatro konusunda da Kültür Bakanlığı’nın antik tiyatroyu Fethiye’ye kazandırması gerekmektedir” dedi.

GÖCEK TÜNELİNDEN ÜCRET ALINMASI DOĞRU DEĞİL
Fethiye’ye gelirken geçtiği Göcek tünelinden alınan parayla da ilgili konuşan Davutoğlu, “Tünelden geçerken bir daha hissettim. Göcek Tüneli’nden ücret alınması Türkiye’de doğru değildir. Daha önce ücretsiz olacak söylemlerine de ters hareket ediliyor” diye konuştu.

KARABEL TÜNELİ BİZİM DÖNEMİMİZDE BAŞLADI
Fethiye’de doğanın korunması, turizmin çeşitlendirilmesi ancak bu yapılırken de doğa pahasına yapılmaması gerektiğini de sözlerine ekleyen Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:
“Başbakanlığım döneminde imar yasasının çıkması rant esaslı imar çalışmalarının kontrol edilir olması ve doğanın korunmasına yönelikti. Şimdi Gelecek Partisi olarak tekrar bu konuları gündeme getireceğiz. Biz kendimizi Fethiyeli hissediyoruz. Seydikemer’den Söğüt’e 80 km’lik Karabel Tünelinin olduğu bir yol vardı. 2015’de biz bunu başlatmıştık. Bu tünel benim dönemimde başlamıştı. Başbakan iken bıraktığımız gibi duruyor olması bizi derinden üzüyor. Fethiye’nin ve Seydikemer’in sorunlarını Türkiye gündeminde konuşmaya, gündeme getirmeye çalışacağız.”

“FETHİYE’NİN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYOR”
“Sayın Genel başkanı dinledik. Fethiye’nin sorunlarını çok iyi biliyor. O yüzden kendilerine teşekkür ediyorum” diyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nı Fethiye’de ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. Kongre amacıyla geldiği Fethiye’de bizleri ziyaret ederek, şereflendirdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim Fethiye’deki temel sorunlarla ilgili bilgiler vermek isterim ama çoğunu kendisi biliyor. Burada kendisini ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi.

“DURUŞ” KİTABINI VERDİ
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından, Ahmet Davutoğlu’na eski Fethiye fotoğrafı ve Fethiye zeytinyağı hediye edilirken, Ahmet Davutoğlu ise, kendisinin yazdığı ‘Duruş’ isimli kitabı, Karaca’ya hediye etti.

Bir cevap yazın