Osman Gürün: Fethiye’de fark yaratacağız

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Fethiye’de hizmetlerimizle fark yaratacağız” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti. Dr. Osman Gürün, “Bizden önceki Fethiye ile dönemimizin sonunda getirdiğimiz Fethiye arasında hizmetlerimizle fark yaratacağız. Bu güzel beldemizi daha yaşanır bir halde getirmeye çalışıyoruz” dedi.
Fethiye Belediyesinde çiçeklerle karşılanan Dr. Gürün ile Zeybekoğlu, ana hizmet binası içindeki personelle de kısa süreli sohbet etti. Ziyarete CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir de katılım sağladı.

TURİZM MERKEZİNDE ALT YAPI OLMAMASI YAKIŞMAYAN BİR DURUMDU
Misafirlerini makam odasında ağırlayan Karaca, ziyaretten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti;
“Fethiye’de ciddi alt yapı sorunları vardı. Fethiye Atık Su Arıtma Tesisinin temel atma törenini hep birlikte yapacağız. Ölüdeniz’de yılların sorunu olan kanalizasyonla ilgili ciddi problemlerimiz sıkıntılarımız vardı. Turizmin merkezi olan bir yerde alt yapının olmaması yakışmayan bir durumdu. Önümüzdeki süreçte çok güzel hizmetler yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bizim amacımız Fethiye’nin geleceğini hazırlamak. Bu süreçte Fethiye Belediyesi’ne desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e teşekkür ediyorum”

ATIK SU TESİSİNİN KAPASİTESİ 2 KATINA ÇIKIYOR
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “El ele kol kola Fethiye’nin uzun yıllardır çözülmesini bekleyen sorunlarıyla ilgili birlikte çaba sarf ediyoruz ve gereğini yapıyoruz. Kültür Bakanlığımızın desteği bizlerin de katkısıyla Belceğiz’de arıtma tesisi yaptık. Yine Belceğiz bölgesine içme suyu deposu yapıldı. Ovacık bölgesinde çok önemli turistlik merkezlerimiz var. Ama orada kanalizasyon yoktu. Kanalizasyonu Fethiye’deki arıtmaya getirmek doğruydu. Öncelikle ihalemizi isale hattı üzerinden yaptık. Projelerimizin onaylanmasıyla şimdi de arıtmanın ihalesi yapıldı. Yer teslimi yapıldı. Temel atma töreni yapacağız. Bu çalışma ile Fethiye Atık Su Arıtma Tesisinin kapasitesi iki misline çıkacak. Arıtmadan elde ettiğimiz suyun kullanılmasıyla ilgili de hassasiyetimiz var. Bu suyun yeşil alanda kullanması standardında bir arıtma yapacağız.”

DÖNEM SONUNDA FARK OLACAK
Fethiye’ye verecekleri hizmetler ile fark yaratacaklarını da söyleyen Dr. Gürün, “Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’nın arkadaşlarıyla birlikte sunduğu, sunacağı hizmetleri biliyorum. Barış, sevgi içinde kavga gürültü yapmadan elimizdeki imkanların kuruşunu hesap ederek, halkın hizmetine sunmak ve halkın yaşam kalitesini yükseltmek, belediyeci olarak görevimiz budur. Aldığımız Fethiye ile dönemimizin sonunda getirdiğimiz Fethiye arasında hizmetlerimizle fark yaratacağız. Bu güzel beldemizi daha yaşanır bir halde getirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın