Muğla’da çalınan av tüfeği için 3 il jandarması seferber oldu

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Ula ilçesinde bir evden çalınan av tüfeği hırsızını yakalamak için Muğla, Denizli ve Aydın Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) seferber oldu. Hırsız M.Ö. Aydın’ın Çine ilçesinde ele geçirildi.

Muğla’nın Ula ilçesi Karabörtlen Mahallesinde oturan B.A’nın evinden çalınan av tüfeği için Muğla, Denizli ve Aydın Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) harekete geçti. Kamera kayıtları takip edilerek Denizli nüfusuna kayıtlı hırsız evinde bulunamayınca Aydın’ın Çine ilçesine gittiği saptandı. Aydın bağlı Jandarma Dedektifleri M.Ö’yü Çine’de av tüfeğiyle birlikte yakaladı.

BİR AV TÜFEĞİ İÇİN İLGİNÇ BİR YAKALAMA HİKAYESİ
Karabörtlen Mahallesinde oturan B.A, evinin avlusunda bulunan kendi üzerine kayıtlı av tüfeğinin çalındığını Karabörtlen Jandarma Karakolu’na bildirmesi üzerine Muğla JASAT dedektifleri inceleme başlattı. İnceleme ve görgü tanıklarının alınan beyanlarda olayı gerçekleştiren şahsın bordo renkli yerli bir marka araç kullandığı tespit edildi. Ula, Köyceğiz, Ortaca karayolu üzerinde yaklaşık 45 kilometre mesafe içerisinde 20 ayrı işletme ve tesiste izlenen kamera görüntüleri neticesinde aracın Ortaca ilçesinde bir benzinlikten yakıt alırken plakası belirlenerek hırsızın Denizli nüfusuna kayıtlı olduğu ortaya çıkarıldı. Konu Denizli JASAT Timlerine intikal ettirildi. Denizli JASAT timleri şahsın Aydın’ın Çine ilçesinde olduğunu öğrenince bu kez Aydın JASAT harekete geçerek M.Ö’yü Çine’de akrabalarının evinde av tüfeği ile birlikte yakaladı.

Bir cevap yazın