Atatürk’ün Marmaris’e gelişinin 86. yılı kutlandı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Marmaris’e gelişinin 86. yıl dönümü resmi törenle kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün Muğla’nın Marmaris ilçesine gelişinin 86. Yılı, corana virüsü salgınıyla mücadele koşulları içinde “Kontrollü Sosyal Hayat” koşulları göz önüne alınarak Atatürk Meydanı’nda kutlandı.
Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan törene Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu ve tören bölüğü ile kamu kurum ve kuruluşları, mecliste grubu bulunan siyasi parti temsilcileri, şehit ve gazi dernekleri temsilcilerinden birer kişinin hazır bulunduğu tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün önemini belirten konuşmaların ardından Türk Bayrağı ve Atatürk Posterleri ile donatılmış tekneler ve Sahil Güvenlik Botlarının siren çalarak geçişi gerçekleştirildi.

TÖREN SIKI TEDBİRLER ALTINDA GERÇEKLEŞTİ
İlçe Sağlık Müdürlüğü, Atatürk Anıtı’ndaki törende ambulans ve sağlık ekibi hazır bekletilirken, tören alanına girişte herkesin ateşi ölçüldü. Meydanın çeşitli yerlerinde el antiseptiği bulunduruldu. Sık sık yapılan anonslarla sosyal mesafenin korunması sağlandı. Vatandaşların da izlediği törenin son bölümünde Atatürk poster ve Türk bayraklarıyla donatılmış tekneler denizde resmigeçit yaptı. Tekneler, Marmaris Körfezinde yaptığı geniş turun ardından tören sona erdi.

Bir cevap yazın