Anadolu’da kar Marmaris’te yaz

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Anadolu’nun hemen her alanında kara kış hakim olurken, Muğla’nın Marmaris ilçesinde bol güneş ve hava sıcaklığının 18 derece olması nedeniyle 18 yaş altı çocuklar soluğu sahil ve oyun parklarında aldı.

Anadolu kara kışa teslim olarak bazı yerleşim merkezlerine bile ulaşımın sağlanamadığı bir günde Muğla’nın Marmaris ilçesinde yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığının 18 dereceye ulaşmasını fırsat bilen 18 yaş altı çocuklar sokağa çıkma izinlerinin olduğu 13-16 saatleri arasında sahil ve oyun parklarına akın etti.

SİVAS’TA -17 MARMARİS’TE +18
Dün(Perşembe) Sivas’ta sabah saatlerinde hava sıcaklığı -17’yi gösterirken Marmaris’te sıcaklık yine yazdan kalma günleri yaşayıp 16 dereceleri görmüştü. Anadolu’nun neredeyse hemen her ilinde rastlanan kar yağışı ve bazı köy yollarının ulaşıma kapanmasına rağmen Marmaris’te yaşanan yazdan kalma gün özellikle çocukları mutlu ediyor.  

SAHİLLER VE OYUN PARKLARI CIVIL CIVIL
Sokağa çıkma saatlerinin 13-16 arasında olması nedeniyle gün boyu evlerinde kalan çocuklar için yazdan kalma hava büyük bir fırsat oldu. Marmaris’in 11 kilometrelik sahil şeridi neredeyse baştanbaşa insanlarla dolup taştı. Çocuklarının kumlarla oynamasını fırsat bilen veliler de deniz kenarında piknik yapma fırsatı buldu. Yanlarında getirdikleri çay ve meşrubatlar içilirken balık tutma keyfi yaşayanlar da çoğunluktaydı.

Bir cevap yazın