Seydikemer’de 351 bin metre kanal temizlendi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 351 bin 400 metre sulama kanalı temizliği, 10 bin 700 metre sulama kanalı tamiratı, 6 bin 872 metre kapalı sistem boru döşemesi ve 3 bin 575 metre de yeni kanal çalışması gerçekleştirdi.

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde Muğla Büşükşehir Belediyesince 40 mahallede 351 bin 400 metre sulama kanalı temizliği gerçekleştirildi. Başat ürünleri ile bir tarım kenti olan Seydikemer’de 10 bin 700 metre sulama kanalı tamir edilirken 6 bin 872 metre kapalı sistem boru döşemesi ve 3 bin 575 metre de yeni kanal çalışması gerçekleştirdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarımsal sulama kanalları bakım, onarımı ve temizliği ile de üreticilere destek oluyor. 2014 yılında Büyükşehir olan Muğla’da Büyükşehir Belediyesi üreticilerin mağdur olmaması için bu hizmeti il genelinde vermeye çalıştığı açıklandı.

ÇALIŞMALAR 40 MAHALLEDE GERÇEKLEŞTİ
Seydikemer ilçesinde Arsa, Bayır, Bağlıağaç, Boğalar, Bekçiler, Çaltılar, Çaltıözü, Çatak, Çobanisa, Çukurincir, Dere, Dont, Doğanlar, Döğer, Eldirek, Gölbent, Güneşli, Hacıosmanlar, Karadere, Kayabaşı, Karaköy, Kayacık, Kayadibi, Korubükü, Kumluova, Minare, Ören, Sahil Ceylan, Sarıyer, Seki, Söğütlüdere, Uğurlu, Temel, Yaka, Yayla Ceylan, Yayla Kınık, Yayla Temel, Yayla Karaçulha ve Yayla Yakacık Mahalleleri olmak üzere toplam 40 mahalleye sulama kanalı desteği verildi.
Büyükşehir ekipleri bu mahallelerde ayrıca 174 bin metre sulama kanalı temizliği, 5 bin 500 metre de sulama kanalı bakım onarımı gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın