Fethiye’de açık havada bir günde 3 kutlama

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi tarafından kadınların el emeği ürünlerinin satışlarının yapıldığı Beşkaza Meydanında, önce aerobik gösterisi, peşinden açılış ve son olarak da 14 Şubat Sevgililer Günü kutlandı. 

Muğla’nın Fethiye ilçesi Beşkaza Meydanı bir günde üç ayrı etkinliğe sahne oldu. Corana virüsü salgını nedeniyle bir güne sıkıştırılan kutlamalarda sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edildi. Kadın girişimciler için kurulan 40 stantta el emeği ürünlerin satışı gerçekleşti. Dün(Cuma) sabahın erken saatlerinde onlarca kadın meydanda aerobik yaptı. Öğleden sonra da Pazar günü olması gereken Sevgililer Günü müzik ve sanatçılar eşliğinde kutlandı.

Perşembe ve Cuma günü stantlarından el emeklerini satarak az da olsa evlerine katkı sağlayan kadın girişimcilerin bu etkinliği Fethiye Belediyesinin aldığı bir kararla geleneksel hale getirilmesi kararlaştırıldı.

BASKIN AEROBİK GÖSTERİSİ
Dün (Cuma) vatandaşlar sabahın erken saatlerinde alış veriş için meydana geldiklerinde güzel bir sürprizle karşılaştı. Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi kurucusu Çiğdem Karaca tarafından getirilen Spor Eğitmeni ve Yaşam Koçu Nesrin Vural önderliğinde stant kuran tüm kadınlar stantlarının önünde aerobik yaptı.

Yaklaşık yarım saat boyunca Nesrin Vural tarafından aerobik fiziksel egzersizleri yapan kadınlar sporun bitmesiyle birlikte neşeyle stantlarının başına geçerek satış yaptılar.

DİĞER İLLER VE İLÇELERLE BAĞLANTI KURACAĞIZ
Kadın emekçiler için böyle bir fırsatı yaratmaktan mutlu olduğunu söyleyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Seçimlerden önce kooperatiflere destek vereceğimizi söylemiştik. Daha önce Ata Tarımsal Kooperatifi’ne destek vermiştik. Önümüzdeki günlerde sadece Ata Tarım Kooperatifi’mizi hem de Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi’ne Belediye olarak destekler vereceğiz. Birçok il ve ilçede projeler gerçekleştireceğiz. Bugün ilkini 40 stant ile açtık. Kolektif üretimi olabilmek adına kadınlarımıza destek veriyoruz. 41 Mahallede kendi ürettiklerini pazarlayabilecekleri bu stantları açacağız. Belediye olarak üzerimize düşenleri yapacağız” dedi.

SEVGİLİLER GÜNÜ ERKEN KUTLANDI
Salgın nedeniyle Pazar günü kutlama yapılamayacağı göz önüne alınarak Pazar gününe denk gelen 14 Şubat Sevgililer Günü de aynı gün boyunca Kent Orkestrası’nın birbirinden güzel aşk şarkılarıyla kutladı.
Fethiyeliler sevgililer günü mini konserine büyük ilgi gösterdi. Telefonlarıyla şarkıları çeken vatandaşlar sosyal medya hesaplarında görüntüleri paylaştı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın eşi Çiğdem Karaca, Kültür Sosyal Hizmetler Müdürü Halime Ok ve çok sayıda vatandaşın katıldığı sevgililer günü özel programı yaklaşık bir saat sürdü. Tüm katılımcılara belediye ekipleri tarafından karanfil dağıtıldı. Belediye Kent Orkestrası vatandaşlar tarafından sık sık alkışlandı. Sevgililer günü organizasyonu pandemi kurallarına uygun bir şekilde sosyal mesafelere uyularak yapıldı.

Bir cevap yazın