Marmaris kedileri bakım altında

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan sokak kedilerinin beslenme noktası sayısı 124’e çıkarılırken, yılbaşından bu güne kadar 500 kedinin kısırlaştırıldığı açıklandı.

Muğla’nın Marmaris Belediyesi, ilçede yaşayan sokak kedileri için çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Yapılan açıklamada, sokak kedilerinin kısırlaştırılmasının devam ettiği, 2021 yılının ilk 40 gününde 500’e yakın kedinin kısırlaştırıldığı belirtildi. Ayrıca sokak kedilerinin beslenme noktası sayısı 124’e çıkarıldığı belirtildi.
Hisarönü Mahallesi’nde beslediği kedilerin kısırlaştırılması talebinde bulunan bir vatandaşın isteğiyle son olarak 31 kediye operasyon düzenlendiğinin de belirtildiği açıklamada, “Mobil araçla bulundukları yerden alınan kediler Geçici Bakımevi’nde kısırlaştırıldı. Sağlık durumları normale dönen kediler tekrar alındıkları yere bırakıldı” ifadeleri kullanıldı.

TALEPLER DE DEĞERLENDİRİLİYOR
Sokak kedileriyle birlikte arayan her vatandaşa da hizmet götürdüklerini belirten belediye yetkilileri, “Sokaklarda yaşayan canlarımızın beslenmesi, sağlığı ve güvenliği için aralıksız çalışıyoruz. Besleme odağı sayımızı 124’e çıkardık. Bunun yanı sıra kısırlaştırma operasyonlarımız da devam ediyor. Vatandaşlarımızın da taleplerini değerlendirerek mobil aracımızla aldığımız kedilerimize gereken operasyonlar yapılıyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın