Fethiyeli kadın girişimciler pazarda

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Fethiye Belediyesi işbirliği ile yürütülen Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi üyeleri emeklerini iki gün boyunca satışa sundu.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde üreten kadınların desteklenmesi amacıyla Fethiye Belediyesi işbirliği ile yürütülen çalışmalar kapsamında S.S. Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi üyelerinin ürettikleri ürünler 11 Şubat Perşembe(Bugün) ve 12 Şubat Cuma günü Beşkaza Meydanında alıcıların huzuruna çıktı.
Yaklaşık 80 üretici kadının katılacağı “Likya Kadın Emeği Pazarı” öncesinde stantlar kura ile sahiplerini buldu.  

SATIŞLAR PEŞİN PARA İLE
S.S. Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi Başkanı Çiğdem Karaca, gıda dışı ürünlerin satışına imkan sağlayan ‘Likya Kadın Emeği Pazarı’ 11-12 Şubat’ta covid önlemleri kapsamında açıldığını belirtti. Her satış standında sadece tek bir kadın görevlinin bulunduğu pazarda hiçbir şekilde hazır ürün satışına izin verilmiyor. Ürün ücretleri peşin olarak alınırken pos cihazı kullanımına da izin verilmedi. Satışı yapılan ürünler için ise doğal poşet kullanılma zorunluluğu bulunuyor.

Bir cevap yazın