Sanatçı Altan Karındaş Marmaris’te hastaneye kaldırıldı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Yaklaşık 10 yıla yakındır Muğla’nın Marmaris Belediyesi Huzurevi’nde kalan ünlü sanatçı Altan Karındaş, bazı organlarında yaşadığı rahatsızlık nedeniyle Marmaris’te bir özel hastaneye kaldırıldı. Karındaş’ı ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Kontrolleri yapılıyor, kısa sürede aramıza dönmesini bekliyoruz” dedi.

Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu 94 yaşındaki Altan Karındaş, Muğla’nın Marmaris ilçesinde bazı organlarındaki rahatsızlık nedeniyle özel hastaneye kaldırıldı. Yaklaşık 10 yıldan bu yana belediyeye ait huzurevinde kalan Karındaş salgın döneminde fazla sıkıldığı için 4 ay önce Turunç Mahallesinde bir pansiyona taşınmıştı. Karındaş’ı hastanede ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Kontrolleri yapılıyor, kısa sürede aramıza dönmesini bekliyoruz” dedi.
Marmaris’te yaşamaya başladıktan sonra yaklaşık 10 yıl öncesinde belediyeye ait İkinci Bahar Huzurevi Tesislerinde özel daireye taşıyan Altan Karındaş, burada özel gözetim altında yaşıyordu.

Altan Karındaş, Sözcü Gazetesi ve sariipekhaber.com’a özel açıklamalar yapmıştı.


4 AY ÖNCE TURUNÇ’A TAŞINDI
Corona Virüsü salgını nedeniyle 65 yaş üstü insanların sokağa çıkma yasağında huzurevinde çok sıkılan Karındaş, Marmaris’in Turunç Mahallesine taşınmıştı. Bugün ileri yaşa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle hastanede tedavi altına alındı.
Altan Karındaş’ı hastanede ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, kendisine geçmiş olsun dileklerini ileterek  “En kısa sürede iyileşip aramıza dönmenizi bekliyoruz” dedi.
2019 yılında Marmaris Belediyesi’nin 10 Kasım filminde de oynayan Karındaş ile ilgili olarak Oktay, şu açıklamayı yaptı:
“Neşesinden bir şey kaybetmeyen Altan Teyzemizin bir an önce iyileşip yeni filmler için aramıza dönmesini bekliyoruz.”

Bir cevap yazın