Ula Göleti’ndeki can dostlar unutulmadı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince 56 saat süren hafta sonu sokağa çıkma yasağında Ula Göleti mesire alanında bulunan ördek ve köpekler beslendi.

Tüm dünyada insanları tehdit eden yeni tip corona virüsü (COVID-19) sokak hayvanlarını da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Salgın sebebiyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin sadece paket servis yapabilmesi, vatandaşların sokağa çıkmasının da sınırlandırılmasıyla birlikte sokakta yaşayan sevimli can dostları besin bulmakta zorlanıyor.
Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle Ula Göleti mesire alanında bulunan sevimli can dostların yanındaydı. 56 saatlik sokağa çıkma yasağında Ula Göleti mesire alanında bulunan ördek ve köpekler Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince beslendi. Ayrıca Büyükşehir Zabıta ekiplerince göletin birçok noktasına sevimli can dostları için mama ve su bırakıldı.
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma yasağının devam edeceği gelecek hafta sonlarında da sevimli can dostların yanında olmaya devam edecek.

Bir cevap yazın