Marmaris Huzur Operasyonunda aranan 17 kişi yakalandı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 4 Şubat’ta deniz ve karada yapılan, Huzur Operasyonunda 7 bin 171 kişi sorgulandı, aranan 17 kişi yakalandı. Trafik ve Covid-19 kurallarına uymayanlar hakkında yasal işlemler yapılarak para cezaları kesildi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 4 Şubat’ta deniz ve karada mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele edilmesi, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında operasyonlar gerçekleştirildi. Muğla Valiliği koordinatörlüğündeki operasyonlara İl Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı güçleri katıldı.
Marmaris ilçesine giriş ve çıkışlarda gerçekleştirilen operasyonlara tüm kolluk birimlerinden 52 ekip ile 393 personel katıldı. Ayrıca balıkçı barınakları / yat limanları / marinalardaki yat ve teknelerde arama ve kontrol faaliyeti, narkotik suçlarla mücadele kapsamında uyuşturucu imal ve ticareti yaptığı değerlendirilen şahıslara yönelik uygulama gerçekleştirildi. Ayrıca metruk binalar, alkol satışı yapan yerler, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında kapalı bulunması gereken işyerlerinin denetimleri, toplu ulaşım araçları ve motosikletlerde denetim ve kontroller ve covid-19 salgını ile mücadele kapsamında genelgeler doğrultusunda denetimler gerçekleştirildi.

DENETLENMEYEN YER KALMADI
Gerçekleştirilen kontrollerde;
* Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında 438 işletme denetlendi. 931 şahsın HES kodu sorgulanarak kurallara uymadığı tespit edilen 11 kişi hakkında 9 bin 900 TL idari yaptırım uygulandı.
* Asayiş ve Trafik ekipleri tarafından 3 bin 817 araç kontrol edildi. Kurallara uymadığı tespit edilen 84 kişiye 89 bin 545 TL trafik cezası uygulandı. 47 araç trafikten men edilirken hacizli yakalamalı bir araca el konuldu.
* Aranan şahıslara yönelik yapılan uygulama sonucu, 7 bin 171 şahsın sorgulaması gerçekleştirilirken 17 aranan şahıs yakalandı.

Bir cevap yazın