Marmaris Belediyesi tarımda da iddialı olacak

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer fıstığı alınan tarlaya bu kez patates ekildi. Mayıs ayındaki hasadın ardından aynı yere tekrar fıstık ekilecek. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “İlçemizi sadece turizmle değil tüm unsurlarıyla bütünleşmiş bir kent haline getirmek istiyoruz” dedi.

Muğla’nın Marmaris Belediyesi’nin kendi arazilerinde yürüttüğü tarımsal faaliyetler devam ediyor. Belediye, Turgut Mahallesinde geçtiğimiz yıl yer fıstığı ekilen tarlaya bu kez patates ekti. Mayıs ayında yapılacak hasattan sonra tekrar fıstık ekilecek. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “İlçemizi sadece turizmle değil tüm unsurlarıyla bütünleşmiş bir kent haline getirmek istiyoruz” dedi.
Tarımsal çalışmalara önem veren Marmaris Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Marmaris Tarım Kooperatifi iş birliğiyle yaklaşık 3 dönümlük araziye 750 kilo tohumluk patates ekimi gerçekleştirildi. Nisan – Mayıs aylarında yapılacak hasadın ardından aynı alana tekrar yer fıstığı ekilecek.

TARIMDA İDDİALI OLACAĞIZ
Patates üretiminden yaklaşık 8 ton hasat beklediklerini söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Sıkça ifade ettiğimiz gibi ilçemizi sadece turizmle değil tüm unsurlarıyla bütünleşmiş bir kent haline getirmek istiyoruz. Marmaris’i tarımda da iddialı hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Turgut köyünde yer fıstığı üretimi ile attığımız bu adımı zeytinyağı ile devam ettirdik. Şimdi de patates ekerek bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Oktay, diğer köylerde de tarımsal faaliyetlerin hızlanması için fizibilite çalışmalarına ağırlık verdiklerini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın