Muğla Büyükşehir selden zarar gören İzmir’in yanında

Genel, Haber
Haberi paylaşın

İzmir’de yaşanan sel felaketinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (MUSKİ) ekipleri, Alsancak ve Karabağlar’da su basan bina ve iş yerlerinden suların tahliyesini gerçekleştirdi.

İzmir’de önceki gün başlayan ve etkili olan sağanakta metrekareye 126 kilogram yağış düşmesi sonrasında 2 kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan sel baskını için Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (MUSKİ) ekipleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne desteğe koştu. MUSKİ ekipleri Alsancak ve Karabağlar’da su tahliyesini gerçekleştirdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi İzmir’e 3 vidanjör ve 6 personel ile destek verdi. MUSKİ ekipleri Alsancak ve Karabağlar’da su basan bina ve iş yerlerinden suları tahliye etti ve ekip olarak çalışmalara hala devam edildiği bildirildi.

BAŞKAN GÜRÜN; “MUĞLA OLARAK VAR GÜCÜMÜZ VE YÜREĞİMİZLE İZMİR’İMİZİN YANINDAYIZ.”
Ege’nin incisi İzmir’de yaşanan sel felaketinin ardından Muğla olarak yanlarında olmak için ekipleri hemen görevlendirdiklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün deprem, sel gibi afetlerde yaraların hep birlikte olarak daha çabuk sarılacağını belirtti.
Başkan Gürün; “Ülke ve Ege’mizin en önemli şehirlerinden biri olan güzel İzmir’imiz depremden sonra sel felaketini de yaşıyor. Bir yılda düşen yağmurun yüzde 18’i, metrekareye 126 kg yağışın düştüğü İzmir’imizde ne yazık ki can kayıplarının da olması hepimizi çok üzdü. Muğla olarak İzmir’imizin yanında olmak için hemen ekiplerimiz yola çıktı ve selden etkilenen mahallelerde çalışmalarına başladı. Bu tür afetlerde yaralar hep birlikte olunca daha çabuk sarılır ve bu günler en az kayıpla atlatılır. Muğla olarak yüreğimiz ve var gücümüzle İzmir’imizin yanındayız” dedi.

Bir cevap yazın