Muğla belediye şirketinde en düşük maaş 3 bin 144 TL oldu

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesi Emek Personel (MUBEP) Limitet Şirketinde çalışanların en düşük maaşı 3 bin 144 TL oldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Emek Personel (MUBEP) Limited şirketi yetkilileri ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş arasında imzalanan ve işçiler tarafından sevinçle karşılanan sözleşmeye göre en düşük maaş 3 bin 144 lira olurken personelin yüzde 70’inden fazlasının 3 bin 400 lira ve üzeri maaş alacağı açıklandı.
İmza törenin konuşan DİSK Genel-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uzay Kocabaş, ”Uzun yıllardır beklediğimiz ilk toplu sözleşmeyi imzaladık. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’e teşekkür ederim. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

3 BİN 31 KİŞİ SEVİNDİ
İmza töreninde konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “”3 bin 31 personelimiz toplu sözleşmeden faydalandı. Daha önce aynı işi yapan arkadaşlarımız arasında büyük maaş farkı oluşuyordu. Çeşitli çalışmalardan sonra artık sözleşmeli olarak çalışan arkadaşlarımızı tek çatı altında topladık. Aynı işi yapan personel arasındaki dengeyi sağlamak için 219 unvan çeşitliliğini 19 grup haline getirip maaş çeşitliliğini azaltarak eşit işe eşit maaş verdik. Çalışanlarımızın yüzde 70’inden fazlası 3 bin 400 liranın üzerinde maaş alacak. Bu toplu iş sözleşmesine göre ise en düşük maaşımız 3 bin 144 lira. Ancak bu maaşı alacak personelimiz yalnızca yüzde 1,5’luk kısım. En yüksek maaşımız ise 6 Bin 241 lira oldu. 1,5 yıllık sözleşmede ortalama yüzde 22 maaş artışı oldu. Personelimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bir cevap yazın