Fethiye 3 temel sorununa destek arıyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçe Belediye Başkanı Alim Karaca, ilçede yaşanan bütüncül imar planı noksanlığı, körfezin temizlenmesi ve tersanenin taşınması konularında Muğla Valisi Orhan Tavlı’dan destek istedi. Karaca, “Vali Bey, sıkıntılarımızın çözümü için ilgili bakanlıklar ile görüşerek destek vereceğini söyledi” dedi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, iade-i ziyaretler kapsamında Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti. Ziyarette Fethiye’nin sorunları dile getirildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karacailçede yaşanan sorunları Vali Tavlı’ya aktarırken en önemli sorunlarının bütüncül imar planı noksanlığı, körfezin temizlenmesi ve tersanenin taşınması konuları olduğunu ileterek destek istedi. Vali Tavlı, Fethiye’nin temel sorunlarıyla ilgili sıkıntılarımızın çözümü için ilgili bakanlıklar ile görüşerek destek vereceğini söyledi.
Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ile birlikte Fethiye Belediyesi’ni ziyaret eden Muğla Valisi Orhan Tavlı, sorunları Başkan Karaca’dan dinledi.

VALI TAVLI FETHİYE’NİN SORUNLARIYLA YAKINDAN İLGİLENDİ
Vali Tavlı’nın Fethiye’nin sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “Valimiz yeni atandığında ziyaretine gittiğimizde Fethiye’nin temel sorunlarıyla ilgili kendisine bilgiler sunmuştum. İade-i ziyaretinde tekrar bunları hatırlattım. İlgili bakanlıklar ile bu sorunların çözümü konusunda destek vereceğini söylediler. Antik Tiyatro, Amintas ve Fethiye Kalesi ilgili sıkıntıları anlattık. Fethiye’ye kültürel anlamda gelen turistlerin rahatlıkla gezmelerini sağlayacak bir alan oluşturulması konusunda kendisine sunumlarımızı yaptık” dedi.

“FETHİYE’NİN 3 TEMEL SORUNU VAR”
Karaca körfezin temizlenmesiyle ilgili konuyu da Vali Tavlı’ya aktardıklarını belirterek, “Fethiye’nin en önemli 3 sorunu, bütüncül imar planı, körfezin temizlenmesi, tersanenin taşınmasıdır. Bu konularda kendilerine bilgiler aktardık. Körfez taramasından önce DSİ kanalları (Mut Deresi gibi) ile gelen alüvyonları engellemesinin önemli olduğunu anlattık. Körfezin temizlenmesiyle ilgili projeye geçilmesi gerekildiği, aynı zamanda tersanenin taşınmasıyla ilgili düşüncelerimizi söyledik.  Sorunlarla ilgili ilgili bakanlıklarla görüşeceğini dile getirdi” ifadelerini kullandı.

KAÇAK İNŞAAT YIKIMLARI BAŞLAYACAK
Kaçak inşaatla ilgili sorunların sadece Fethiye’de değil, Türkiye genelinde de çok artış gösterdiğini söyleyen Karaca şöyle konuştu:
“Ne yazık ki Fethiye’de kaçak inşaatların sayısı arttı. Bakanlığın bu konuda kesin talimatı var ve önümüzdeki günlerde zorunlu olarak yıkımlar başlayacak. Kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi için 41 mahallede bütüncül bir imar planı talebinde bulunduk.”

Bir cevap yazın