Muğla’da araç bakım ve onarımından yüzde 58 tasarruf

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Kızılağaç Makine ve İkmal Tesislerinde 2017 yılından bu yana bakım, onarım, fen ve sanat ürünleri üretiminden yüzde 58 tasarruf sağlandığı açıklandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre belediyenin Kızılağaç Makine ve İkmal Tesislerinde 4 yıldan bu yana her türlü bakım, onarım, metal kapı, pencere, köprü korkuluğu, engelli rampaları, yağmur suyu mazgalları, muhtelif çatı yapımı ve tamiratları ile geri dönüşüm ürünleri üretiminden yüzde 58 tasarruf sağlandığı açıklandı.
2017 yılında modern araç gereçlerle donatılarak oluşturulan Kızılağaç Makine ve İkmal Tesisinde, Büyükşehir Belediyesine ait tüm araç ve iş makinelerinin bakım ve onarım işlemleri ile metal ürünleri imalatları dışarıdan hizmet almadan piyasanın altında maliyetle imal ediliyor.
Tesislerde metal kapı, pencere, köprü korkuluğu, engelli rampaları, yağmur suyu mazgalları, muhtelif çatı yapımı ve tamiratları ile geri dönüşüm ürünleri vb. imal ediliyor. Usta ellerde tasarlanarak üretilen malzemeler, ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilirken, üretimin ilk aşamasından montajına kadar geçen süreç belediye personeli tarafından yürütülüyor.

İŞ MAKİNELERİ İLE TAŞITLAR HER YERDE TAMİR EDİLİYOR
Uzman personelin görev aldığı Makine İkmal Tesisinde 2017 yılından bu yana belediyeye ait iş makineleri ile taşıtlarının arazi koşulları ve atölyede bakım onarım işlemlerinin yapıldığının belirtildiği açıklamada, “Bu sayede Büyükşehir Belediyesi dışarıdan hizmet almadan ve ekstra bütçe ayırmadan kendi öz mallarının onarım işlemlerini kendisi yapıyor. 2017 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesinin Kızılağaç Makine İkmal Tesisinde piyasa fiyatının altında iş yapılarak yüzde 58 tasarruf sağlandı” denildi.Bir cevap yazın