Muğla’da bisiklette kıyasıya mücadele

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Yeni Nesil Yarış Sloganı ile başlattığı Muğla Kulüplerarası ve Ferdi Yol Bisikleti yarışı Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gözetiminde Menteşe’de gerçekleştirildi. 

Açık havada sosyal mesafeye uygun olması nedeni ile salgın döneminin en kabul gören sporlarından birisi olan bisiklet Muğla’da büyük bir ivme yakaladı. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Yeni Nesil Yarış Motto Su ile Muğla Kulüplerarası ve Ferdi Yol Bisikleti yarışı 7 kategoride 94 sporcunun katılımı ile Muğla Menteşe’de gerçekleştirildi. Düğerek Yolu üzerindeki yarışlara il geneli büyük ilgi gösterildi.
Yıldız A-B Gençler, Elitler ve masterlar kategorilerinde erkek ve kadınlarda düzenlenen yarışta dereceye giren ilk 4 sporcuya ödülleri Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve İl Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı’nın katıldığı bir törenle verildi.

BİSİKLET SPORU MUĞLA’DA GENİŞ KİTLELERE YAYILDI
‘Yeni Nesil Yarış” sloganı ile ilçelerden geniş bir katılımla başarılı bir il birinciliği gerçekleştirdiklerini söyleyen Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert, “Kısa sürede Muğla’da yapılanmamızı arttırarak bisiklet sporunu geniş kitlelere yaymayı başardık. Zaten Muğla bisikletin çok kullanıldığı, bisikletin önemi ve ulaşımda ki alternatif çözüm olduğuna inanmış bir il. Her evde, hatta bir değil 3 bisiklet bulabilirsiniz. Bununla birlikte ilimizde sosyal amaçlı birçok tur etkinlik düzenleniyor, biz bu enerjiyi bisiklet sporuna çevirdik. Artık her kategoride müsabık gençlerimiz, kulüplerimiz var. İlimizin ismini Türkiye geneli duyurmayı başardık” dedi.

MUĞLA’DA BİSİKLET KÜLTÜRÜ OLUŞTU
Bisiklet sporunda trafiğin belirli saatlerde kesilmesi nedeni ile araç sürücülerinin zorluklar yaşayabildiğini söyleyen Cömert, “Avrupa’da ara sokaklarda bile yollar saatlerce kesilerek yapılan yarışlara vatandaşlar severek gönülden takip ettiği kültür Muğla’mızda da oluşmaya başladı. Hayalimiz Menteşe’nin dar sokaklarında Türkiye geneli bir MTB yarışı düzenleyebilmek” diye konuştu.
Ödül töreninde konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Bu dönemde tedbirler alarak böyle önemli ve başarılı bir organizasyonu gerçekleştirmek çok önemli. Artık görünen o ki pandemi ile yaşamayı öğreniyoruz. Bu tür başarılı organizasyonlara tüm tedbirleri almak kaydı ile ihtiyacımız var” dedi.
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ise, Pandemi döneminde gerek sosyal medya unsurlarını kullanarak, gerek internet aracılığı ile teknolojik imkanlarla evlere konuk olup vatandaşlar ile gençleri sporsuz ve hareketsiz bırakmamaya özen gösterdiklerini söyledi.

Bir cevap yazın