Muğla’da bakım evlerinde kalanların aşıları tamamlandı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla genelinde Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşlarda kalan yaşlı ve engelliler ile çalışan personelin aşılamaları tamamlandı. Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri de aşılandı. İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık görevlileri huzurevinde kalan 12 kişiye de aşılarını yapıldı.

Muğla genelinde Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı rehabilitasyon ve bakım evlerinde kalan yaşlı ve engelliler ile çalışan personelin aşılamalarının tamamlandığı açıklandı. Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri de aşılandı. İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık görevlileri huzurevinde kalan 12 kişiye de aşılarını yapıldı.
Muğla’daki sağlık personeli aşılamasının tamamlanmasının ardından aşılamanın 1. aşamasının 2. adımında  Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nde kalan yaşlılar ve personele, Milas M. Önal Karadeveci Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kalan engelli bireyler ve personellere, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi personellerine, Fethiye Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kalan engelli bireyler ve personellere, ŞHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi’nde kalan yaşlılara ve personellere ilk doz COVID-19 aşıları yapıldı.

KURULUŞLARIMIZ GÜVENLİ ALAN
Yaklaşık bir yıldır corona virüsü ile etkin mücadelenin yapıldığı yaşlı, engelli ve çocuk kuruluşlarında yapılan aşılama çalışmasının corona virüsü ile mücadelede bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik “Muğla İl Sağlık Müdürlüğü , Halk Sağlığı Başkanlığı koordinesinde yapılan aşı çalışması ile kuruluşlarımız tamamen güvenli alan olacak” diye konuştu.
İlçelerdeki özel ve resmi tüm kuruluşlarda da aşılama çalışmalarının 20 Ocak’ta tamamlanmasının planlandığını söyleyen Bozçelik “Tüm bu süreçte gösterdikleri sabırla, çalışmalarımızı kolaylaştıran engelli ve yaşlılarımıza, fedakarca özveri ile çalışan tüm personelimize, işbirliği içinde çok kısa sürede aşı uygulamasını sağlayan halk sağlığı personeline teşekkür ediyorum” dedi.

MARMARİS HUZUREVİ SAKİNLERİ DE AŞILANDI
Corona virüsü s salgınına karşı başlatılan aşılama çalışmasında Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri de aşılandı. İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık görevlileri huzurevinde kalan 12 kişiye aşılarını yaptı.
Virüsün görüldüğü ilk günden itibaren huzurevinde tüm önlemleri alan ve titiz bir çalışma yürüten Marmaris Belediyesi’nin bu çalışması sonucunda herhangi bir vaka yaşanmadı. Mart ayından itibaren ziyaretçi girişinin yasaklandığı huzurevinde kalan büyüklerin de dışarıya çıkması engellendi. Personelin 14 gün dışarıya çıkmadan çalıştığı, 14 gün izin kullandıktan sonra corona virüsü testi olarak yeniden işe başladığı huzurevinde bir sorun yaşanmadı.
Huzurevi personelinin ise önümüzdeki hafta aşılanacağı açıklandı.

Bir cevap yazın