Muğla’da sokak dostlarına sıcak yuva

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanlarındaki vahşi depolama sahalarında yaşayan sokak hayvanlarına su mataralarının ve günlük mamalarının verildiği “Hayvan Besleme Noktaları” oluşturdu. Belediye 7 yılda 53 bin 355 sokak hayvanının rehabilitasyonu gerçekleştirirken 20 bin sokak hayvanı da hayvan bakım evinde sıcak yuvaya kavuşturdu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma yasakları nedeniyle sokak hayvanlarının beslenmesi için cadde ve sokaklara mama bırakırken, dağlık arazilerde ve sorumluluk alanında bulunan vahşi depolama sahalarındaki sokak hayvanlarına yapılan yuvalarla sıcak bir ortama kavuşturuldu. Muğla’nın büyükşehir olmasından günümüze kadar 53 bin 355 sokak hayvan rehabilite edilirken 20 bin sokak hayvanı da hayvan bakım evinde sıcak yuvaya kavuşturuldu.
Vahşi depolama sahalarında yaşamını sürdüren sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçları ve soğuktan korunmaları için “Hayvan Besleme Noktaları” oluşturan Muğla Büyükşehir Belediyesi, son olarak Menteşe Vahşi Depolama sahasına kurulan hayvan besleme noktalarına yuva, otomatik su kabı ve mama koyuldu. Ekipler tarafından sokak hayvanları yakından takip edilirken günlük mamaları da her gün verilmeye devam ediyor.

5 YILDA 53 BİN CAN DOSTUN REHABİLİTASYONU TAMAMLANDI
Muğla Büyükşehir Belediyesince, 2014 yılından bu yana kısırlaştırma, tedavi ve aşılama gibi sahipsiz ve güçten düşmüş toplam 53 bin 355 sokak hayvanının rehabilitasyonu gerçekleştirildi. Bu güne kadar da kısırlaştırılmamış ve küpelenmemiş 14 bin 236 can dostunu sokaktan alan belediye, 2018 yılında 37 bin 349 metrekare alan üzerine inşa ettiği Hayvan Bakım Evinde sıcak yuva oldu. Sokak hayvanları bakım ve tedavilerinin ardından 5199 sayılı Hayvanları Korumu Kanunu gereğince yaşadıkları ortama geri bırakıldı. Ayrıca bugüne kadar da 2 bin 235 sokak hayvanı da sahiplendirildi.

Bir cevap yazın