Muğla belediyede kiralar yarına indi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesi kendi mülkiyetinde bulunan taşınmazlarda faaliyet gösteren kiracılarının kira bedelinde yüzde 50 indirime gidecek. Aynı kapsamda faaliyetleri tamamen durdurulan işletmelerden ise kapalı oldukları süreler boyunca kira bedeli alınmayacak. Kira bedelleriyle ilgili gündem 14 Ocak perşembe günü yapılacak olan Ocak ayı meclisinde görüşülecek.

Dünya geneli ve Türkiye’de etkili olan corona virüsü (covid-19) salgınıyla mücadele devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi kendi mülkiyetinde bulunan ve faaliyetlerini sürdüren kiracılarının kira bedelinde yüzde 50 indirim yapacak. Aynı kapsamda faaliyetlerini tamamen durduran işletmelerden ise kapalı oldukları süre boyunca kira bedeli alınmayacak. Kira bedelleriyle ilgili gündem 14 Ocak perşembe günü yapılacak olan Ocak ayı meclisinde görüşülecek.

ERTELEMELERDE FAİZ ALINMAYACAK
Muğla Büyükşehir Belediyesi mülkiyeti ile hüküm ve tasarrufu altında bulunan taşınmazlarda faaliyet gösteren ve corona virüsü pandemisi nedeniyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen işyerlerinin kira ve ecrimisil borçları da düşünüldü.  Ödemelerde faizsiz 6 aylık erteleme yapılacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Belediyemize ait iş yerlerinde kiracı olan esnaflarımızın yanındayız. Kiracımız olan esnaflarımızın kiralarını yeniden açılana kadar almayacağız. Faaliyetlerine devam eden kiracılarımızın da kiralarında yüzde 50 indirim yapıyoruz. Dayanışma ile bu süreci birlikte atlatacağız” dedi.

Bir cevap yazın