Fethiye Belediyede en düşük maaş 3 bin 300 TL

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye Belediyesi ile Belediye – İş Sendikası arasındaki imzalanan toplu iş sözleşmesi ile 236 kadrolu ve 580 KHK’lı personelin en düşük maaşı 3 bin 300 TL oldu.

Muğla’nın Fethiye Belediyesi ile Belediye – İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi imzalandı. 236 kadrolu ve 580 KHK’lı personeli kapsayan iş sözleşmesinde, en düşük işçi maaşı 3 bin 300 TL oldu.
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Belediye – İş Sendikası Şube Başkanı Ender Akbay, Belediye – İş Sendikası Şube Başkan Yardımcısı Atilla Türkmen, İnsan Kaynakları Müdürü Mesut Doğan ve sendika temsilcilerinin hazır bulunduğu törende konuşan Başkan Ali Karaca, “Belediyemiz ekonomik şartları elverdiği ölçüde zam yaptık. 236 kadrolu personelin günlük yevmiyesine 21 TL ücret zammı yapıldı. 580 KHK’lı personel için ise yine toplam 21 TL ücret zammı verilmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

PERSONELİMİZ ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYOR
Özellikle salgın döneminde belediye personelinin nasıl özveriyle çalıştıklarını gördüğünü söyleyen Başkan Karaca, “Elverdiği ölçüde emekçi arkadaşlarımıza zam yaptık. Gönül isterdi ki, daha fazla verebilelim. Belediyemize ve tüm personelimize hayırlı olsun” diye konuştu.
Belediye – İş Sendikası Şube Başkan Yardımcısı Atilla Türkmen, “Sözleşmede en düşük işçi maaşı 3 bin 300 TL ayrıca ilave hediye, ikramiye kararı alındı. Kadrolu işçilerimiz için de belli bir oranda zam yapıldı. Başta Belediye Başkanımız Alim Karaca olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm emekçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın