Seydikemer suya kavuştu

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Seydikemer ilçesi Bağlıağaç Mahallesi içme suyu hattı çaplarının yetersiz olması ve bölgede su kesintileri yaşanması nedeniyle bin 300 metrelik hat yenilenince mahalleli suya kavuştu.

Muğla’nın Seydikemer ilçesi Bağlıağaç Mahallesinde yer alan içme suyu hatları çaplarının yetersiz olması ve sürekli artan nüfus nedeniyle de bölgede su kesintileri yaşanması bin 300 metrelik hattın yenilenmesiyle giderildi. 
Muğla Su Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ekipleri Muğla genelinde su sıkıntısının yaşanmaması için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Seydikemer ilçesi Bağlıağaç Mahallesindeki su hattı borularının nüfusuna oranla yetersiz olması nedeniyle geçen yıl boyunca su sıkıntısı yaşandı. Bölgede kesilen sular nedeniyle sıkıntı yaşayan bölge sakinleri suyun toplandığı eski yapıyı kaldırıp yerine modern bir maslak yapmasıyla rahat bir nefes aldı. Böylelikle mahalleye yıllarca bölgeye hizmet edebilecek kesintisiz ve sağlıklı su sağlayacak içme suyu çalışması gerçekleştirildi. Ayrıca çapları da değiştirilen borular sayesinde de artık su kesintisiz yaşanmayacağını açıklandı.

Bir cevap yazın