Fethiye’de çocukların bisiklet sevinci

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesi Menteşeoğlu Mahallesinde bisikleti olmayan 20 çocuğa bisiklet hediye edildi. Daha önce de bisikleti olmayan 40 çocuğa daha bisiklet dağıtılmıştı.

Muğla’nın Fethiye ilçesi Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük’ün girişimleriyle bisikleti olmayan çocuklara bisiklet kampanyası ile 20 çocuğu daha bisikletle buluşturdu. Küçük daha önce de bisikleti olmayan 40 çocuğa bisiklet dağıtılmasını sağlamıştı.
Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük’ün aylar önce “Bisikleti olmayan çocuklara bisiklet” kampanyası başlattı. Şimdiye kadar 40 bisikletin dağıtıldığı kampanyada son olarak 20 çocuk daha sevindirildi.
Muhtar Küçük, “Maddi durumu iyi olmayan, bisikleti olmayan çocuklarımıza yardımseverlerin desteği ile bisikletlerimizi hediye ediyoruz. Atıl durumda olan bisikletleri kendi imkanım ile yaptırıp, çocuklarımıza da hediye ediyorum. Bizim zamanımızda imkansızlıklar vardı. Şimdi sağ olsunlar, vatandaşlarımız duyarlı, çocuklarımıza bisikletleri hediye ettik” dedi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da, bisiklet dağıtım törenine katılırken, yardımsever Meclis Üyesi Fatih Ugan ise, çocuklar için bisiklet alınmasında destek oldu.

TABLET İHTİYACI OLAN ÇOCUKLARIMIZA YARDIM EDİYORUZ
Belediye Başkanı Alim Karaca, “Muhtarımıza bu hassasiyeti için teşekkür ediyorum. Böyle kampanyaları 41 mahallemizde yapmalıyız. Öğrencilerimizin çeşitli ihtiyaçlarının yanı sıra en fazla tablete ihtiyaçları var. Biz belediye olarak elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz ama bütçemiz dahlinde tablet dağıtıyoruz. Destek vermek isteyen tüm hayırseverler ve işadamlarını çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen bölgemizdeki sosyoekonomik durumu zayıf olan evlatlarımızın özellikle tablet ihtiyaçlarını karşılayalım” dedi.

Bir cevap yazın