Marmaris belediyede yangın tatbikatı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris belediye personeline Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından önce yangın eğitimi verildi, ardından tatbikat gerçekleştirildi.

Muğla’nın Marmaris belediye personeline, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından 27 kişiye önce yangın eğitimi verildi, ardından tatbikat gerçekleştirildi.
Armutalan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitim Marmaris İtfaiye Grup Amiri Muhammet Kahraman ve İbrahim Delioğlu tarafından gerçekleştirildi. Eğitimler kapsamında Marmaris Belediyesi Afet Danışmanı Selma Kılıç da katılımcılara ilkyardım eğitimi verdi.
Teorik eğitimin ardından büyük veya küçük çaplı yangın durumunda ne yapılması gerektiği, yangın anında kullanılacak malzemeler ve itfaiye araçları ile birlikte uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitim sonunda eğitmenlere teşekkür belgesi, personele de katılım belgesi verildi.

BELEDİYE PERSONELİ YANGINDA NE YAPACAĞINI BİLMELİ
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, herhangi bir kaza veya yangın durumunda belediye personelinin donanımlı bir şekilde olaya müdahale etmesinin hayati olduğunu belirterek “Bu nedenle eğitim çalışmalarına çok önem veriyoruz. Her türlü tehlike anında belediye personelimiz olaya müdahale edebilecek düzeyde donanımda olmalı” dedi.

Bir cevap yazın