Başkan Gürün: Yazlık nüfusumuza göre yatırım yapıyoruz

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Büyükşehir Belediyesince yaptırılan ve Fethiye’de 60 milyon liraya mal olacak 2. etap Fethiye Atıksu Arıtma Tesisi kapasitesinin 250 bin kişiye çıkartılacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Muğla’mızda yazlık nüfusumuza göre yatırım yapıyoruz” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye ilçesine yapılacak olan 2. etap Fethiye Atıksu Arıtma Tesisinin çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 60 milyon liraya mal olacak tesis tamamlandığında kapasitesi 125 binden 250 bin kişiye çıkacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Muğla’mızda altyapı yatırımlarına büyük önem veriyor ve yazlık nüfusumuza göre yatırım yapıyoruz” dedi.
Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Atıksu Arıtma Tesisinin kapasitesi Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 katına çıkartılıyor. Hali hazırda işletilmekte olan 25 bin metreküp /gün kapasiteli Atıksu Arıtma Tesisi tamamlandığında 50 bin metreküp /gün kapasiteye ulaşacak. 125 bin nüfus kapasitesine sahip olan tesis 250 bin kişilik nüfusa göre planlandı. Aynı zamanda mevcut tesisteki Elektro – Mekanik Sistemlerinde yenileme ve iyileştirme işlemlerinin de gerçekleştirilecek olması, Fethiye AAT’nin çıkış suyu kalitesini de arttırarak daha temiz bir deşarj yapma imkanı sağlayacak. Tesisteki kapasite artışı ile Fethiye’nin önümüzdeki en az 20 yıllık Arıtma ihtiyacı karşılanmış olacak.

GÜRÜN: TESİS KAPASİTESİNİ 2 KATINA ÇIKARTIYORUZ
Dr. Osman Gürün, Muğla’nın 13 ilçesi, 569 mahallesi, bin 479 kilometre kıyı uzunluğu ile ülkemiz ve dünyanın en gözde merkezlerinden biri olduğunu belirterek, “Yazlık ve kışlık nüfusu arasında büyük fark olan Muğla’mızda altyapı yatırımlarına büyük önem veriyor ve yazlık nüfusumuza göre yatırım yapıyoruz. Özellikle dünya bankasından sağladığımız kredilerle Muğla’mızda altyapıya büyük yatırım hamlesini başlattık. Fethiye ilçemizde devam eden kanalizasyon çalışmalarının yanı sıra Atık su Arıtma Tesisinin kapasitesini de iki katına çıkartıyoruz. Fethiye’mizin, Muğla’mızın geleceğine yatırım yapıyoruz. Hemşerilerimizin ve misafirlerimizin alt ve üst yapıları ile örnek bir kentte huzur içinde yaşamaları için çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın