Fethiye’ye Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ilçeye 2021 yılında yapacakları projeleri tanıttı. Karaca, “Ölüdeniz, Hisarönü ve Ovacık bölgelerine üst yapılarıyla birlikte 140 milyon TL’lik Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını gerçekleştiriyoruz. Şuan itibariyle Fethiye Belediyesi’nin bir TL borcu olmadığı gibi 32 milyon TL paramız var” dedi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinin Ölüdeniz, Hisarönü ve Ovacık mahallelerine üst yapılarıyla birlikte Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı gerçekleştiriliyor. 2021 yılında yapacakları projeleri tanıtan Belediye Başkanı Alim Karaca, “Üst yapılarıyla birlikte 140 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Şuan itibariyle Fethiye Belediyesi’nin bir TL borcu olmadığı gibi 32 milyon TL paramız var dedi.
2020 yılının tüm dünyada sıkıntılı bir şekilde geçirildiğine dikkat çeken Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 2021’de yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Karaca, uyum içerisinde çalışan meclis üyelerine de ayrıca teşekkür etti. 2020 yılının tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü dolayısıyla zorlu bir şekilde geçtiğini söyleyen Karaca, “Belediyeyi 44 milyon TL borç ile aldık. Şuan itibariyle Fethiye Belediyesi’nin bir TL borcu yoktur. 32 milyon TL gibi bir paramız da var. 10 milyon ödememiz gereken bir meblağ var. Türkiye’de borcu olmayan ender belediyelerden birisiyiz. Büyükşehir ve devletimizin ilgili kurumları ile birlikte işbirliği ile çalışıyoruz” dedi. Karaca, bu yıl içerisinde yapacağı hizmetleri de aktardı.

KARACA PROJELERİ ANLATTI
Belediye Başkanı Alim Karaca, 2021 yılında yapacakları projeleri tek tek sıraladı:
* Çalış sahili ve Bahriye Üçok Parkı düzenlemesi yapılacak ve toplamda 12 parkımız hizmette olacak.
* Ölüdeniz, Hisarönü ve Ovacık bölgesinde alt yapı çalışmalarımız sürüyor. Üst yapılarıyla birlikte 140 milyon TL’lik bir proje. Cumhuriyet tarihinde bu bölgeye yapılan en büyük yatırım! Arıtma yetersizdi. Arıtmayı yüzde 100 arttırdık.
* Fethiye’nin 3 temel sorunu, tersanenin taşınması, körfezin temizliği, bütüncül bir imar planı ile ilgili görüşmelerimiz sürüyor.
* Körfezin temizliği ile ilgili bakanlığımızla görüşüyoruz. Bakan beyin bu konuyla ilgili bir sözü var. Körfezi temizleyeceklerini söyledi.
* Kendi elektriğini üreten pazar yerleri yapıp, pazarcılarımız ve halkımızın hizmetine sunacağız.
* Foça, Kesikkapı’nın tamamı ve Tuzla Mahallesi’nin bir kısmının alt yapı (elektrik, yağmur suyu drenaj) çalışmaları bitti. Ölüdeniz Mahalle’mizde alt yapıların ardından kaldırım ve üst yapı çalışmaları yapacağız.
* İnönü Bulvarı önümüzdeki süreçte sıcak asfalt çalışması ile başlayacak. Sahil bandımızda karayollarından yeni camiye kadar kanalizasyon ve içme suyu hatlarını yenileyeceğiz. Aynı zamanda ADM elektrik hatlarını yerin altına alıyor. Dolgu sahasında da, alt yapı çalışması yapacağız.
* Gençlik Merkezi projemizin yüzde 95 kamulaştırması bitti. MUSKİ binasının arkasındaki bölümde bu çalışmayı gerçekleştireceğiz.
* Halk plajı ve mesire alanı ile ilgili çalışmamız var. Karagözler’de bir park alanı yapacağız.
*Amfi tiyatroyla ilgili prosedür işlemleri bittikten sonra Fethiye’ye yakışır bir meydan yapacağız.
*Ölüdeniz trafiğini rahatlatmak için Faralya, Ölüdeniz, Ovacık bölgesinde ek bir yol bağlantısı yapacağız.
* 7 mahallede sosyal tesis yapacağız. 3 tanesi bitti.
*100 yaş evi ve Down Kafe projelerinin de açılışını gerçekleştireceğiz.

Bir cevap yazın