CHP’li vekil Süleyman Girgin’den Pınar Gültekin’in babasına ‘Davadan vazgeç’ dediği iddiası hakkında yeni açıklama

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’da kızı Pınar Gültekin’in öldürülmesinin ardından CHP’li bir vekilden “Davadan vazgeç” telefonu aldığını iddia eden baba Sıddık Gültekin’in bugün yaptığı “Davadan vazgeç demedi, ailesini rahat bırak” şeklindeki açıklaması ortalığı karıştırdı. CHP’li Muğla Milletvekili Süleyman Girgin sariipekhaber.com ve SÖZCÜ’ye, “Gerçekleri ortaya koyunca ağız değiştirdiler. Sanırım acılı baba birileri tarafından yönlendiriliyor, avukatları hakkında dava açacağız” dedi.

Muğla’da Cemal Metin Avcı tarafından öldürüldüğü iddia edilen Pınar Gültekin cinayetinin üzerinden aylar geçmesine rağmen her geçen gün ortaya yeni bir iddia atılıyor. Son olarak Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge’nin yaptığı “Vahşice katledilen Pınar Gültekin’in babası Sıddık Bey’e, bir CHP milletvekilinin telefon açtığı ve ‘şikâyetinden vazgeçmesi için’ talepte bulunduğu iddialarını yazması ortalığı karıştırdı. CHP’li Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’nin önceki gün 5,5 aylık konuşma kayıtlarını basın ile paylaşmasıyla birlikte Sıddık Gültekin’in bir gün sonraki “Davadan vazgeç demedi, ailesini rahat bırak” dedi şeklindeki yeni açıklaması bardağı taşırdı. Girgin sariipekhaber.com ve SÖZCÜ’ye özel açıklama yaptı.
Fatih Çekirge’nin yaptığı haberden sonra üç gündür kendisini savunmaya çalıştığını belirten Süleyman Girgin, “Tamam acı yemedik karnımız ağrımaz ama çamur at izi kalsın olayının aydınlatılması gerekiyor. İddia ettikleri söylemi ispat etsinler milletvekilliğimi bırakacağım dedim. 5,5 aylık telefon kayıtlarımı da ortaya çıkararak haklılığımı ispatlayınca şimdi söz değiştirdiler” dedi.

SİYASİ AYRIM GÖZETMEDEN ACILI AİLELERE TAZİYE DİLERİM
sariipekhaber.com ve SÖZCÜ’ye özel konuşan Süleyman Girgin, “Kadının cesedi bulunduğu gün ben meclisten telefon açarak olayı kınadım. İkinci gün yani 22’sinde Bitlis Hizan’da defnedilirken akşam ilçe başkanını arayıp taziye dileklerimi ilettim. Olayın ne olduğunu sordu ben de ona çok üzücü dedim. Annesinin CHP yönetiminde olması nedeniyle ‘Sorma dedim şimdi CHP’ye vururlar dedim. Ama bu tarz cinayetlerin, tacizlerin partisi olmaz’ dedim. Ertesi gün akşam da baba Sıddık Bey’i arayıp bir dakika 56 saniye konuştum. Bunun tüm kayıtlarını çıkarttım. Telefonda babaya kendimi tanıtıp başınız sağ olsun, üzüntülüyüz ve her zaman yanınızdayız dedim. Baba bana, Muğla bize sahip çıktı dedi. Kapattım. Bir daha babayı aramadım zaten. Duruşmaları takip ettik” dedi.

FATİH ÇEKİRGE NEYE DAYANARAK HABER YAPTI?
Aradan geçen 6 ay sonra ortaya atılan iddianın yanlışlığının ortaya çıktığını belirten Süleyman Girgin, Fatih Çekirge ile parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da konuştuğunu söyledi. Girgin, “Fatih Çekirge ile konuşmamızda bana ‘1 dakika 56 saniyede bunlar söylenemez. Bunun arkasında başka şeyler var’ diyen de kendisi. Genel Başkanım da bana Çekirge ile konuşmasında babayı arayan vekilin ismini Veli Ağbaba ile Özgür Özel’e verdiğini söylemiş. Şimdi ben soruyorum; madem öyle bunu, 6 ay önce ben taziye için babayı aradığımın devamında sen Ağbaba ve Özel’e ‘Bak senin vekil arayıp taziye dileyeceğine davandan vazgeç, şunu şunu dedi’ neden demedin? Bunu yapsan ben seni inandırıcı bulurdum. 6 ay sonra sanırım babayı yönlendiriyorlar. Doğal olarak baba da acılı, kızı katledilmiş. Onlara kızamıyorum” diye konuştu.

6 AY SONRA KALKIP BU AÇIKLAMA NEYİN NESİ?
Olayın üzerinden 6 ay geçtikten sonra ortaya böyle bir iddianın atılmasının inandırıcı olmadığını da belirten Girgin şunları söyledi:
“Anlaşılan o ki olayın üzerinden 6 ay geçtikten sonra avukatı çeşitli yerlerle bağlantılar kuruyor. Olmayan bir konuşma iddia ediliyor. İddia da, ‘Davadan vazgeç, zaten kamu davası sürecek, bunu bir daha duymamış olayım’ ve daha başka benim şok olacağım şeyler söylendiği anlatılıyor. Daha bu ispat edilmeden aynı kişi bugün de kalkmış bana ‘Davadan vazgeç demedi’ diyorlar. Ne demişim peki? ‘Ailenin peşini bırak dedi’ diye açıklama yapılmış. Bu kişi ya kendi içinde vicdanı muhasebe yapıyor ya da yanlış yönlendiriliyor. Biz genel başkanımızın bilgisi dahlinde pazar günü yazının yayınlandığı gün Fatih Çekirge’ye not gönderdik. Çekirge de kendince başlık farklı içerik farklı yazmış. Peşinden ben kamuoyuna açıklama yaptım. Dün de kadın kollarımızla birlikte il binamızda açıklama yaptım. Partili partisiz herkes bizi tanıyor ve arıyorlar. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da bu CHP’ye örgütlü bir saldırı diyor. 5,5 ay önce bu isim açıklanmış olsaydı inandırıcı olurdu.”

AVUKATA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK
Ortada gerçek dışı açıklamalarla konunun saptırıldığını bunu da avukatın büyük bir olasılıkla reklam amaçlı yapmasından dolayı hakkında suç duyurusunda bulunulacağını da sözlerine ekleyen Süleyman Girgin, “Genel merkezimiz bana bu avukat hakkında da suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Bunun arkasında başka bir şey olduğu düşünülüyor. Ben 3 günden bu yana suçsuzluğumu anlatmaya çalışıyorum. Tamam, acı yemedik karnımız ağrımaz. Şimdiye kadar benim ismim zikredilmedi. Fakat 4 vekil ve Veli Ağbaba, Özgür Özel isimleri ortaya atılınca genel başkanımız içinizde arayanınız var mı diye sordu. Taziye için tek arayan benim. Öyle olunca da açıklama yapması gerekenin de ben olduğum kanaatiyle samimi olarak açıklamamı yaptım. Suçlamayla ilgili bütün HTS kayıtlarını gösterdim. Peki şimdi kara çalmaya çalışanlar ne yapacak” dedi.

Bir cevap yazın