Muğla jandarma göz açtırmıyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Ortaca ilçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucu, kaçak içkiler ve etil alkol yakalandı. Köyceğiz ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise kumar oynanan yere baskın yaparak yasal işlem başlattı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucu, Ortaca ilçesi Fevziye Mahallesinde kaçak içki üretip satan üç ayrı adreste litrelerce kaçak içki ve etil alkole el konuldu. M.K. R.A. ve O.A. gözaltına alındı. Köyceğiz ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise Akköprü Mahallesinde kumar oynanan bir eve yaptığı baskın sonunda 9 kişi hakkında tutanak düzenleyip 39 bin 375 TL ceza kesti.
Ortaca ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Fevziye Mahallesinde ikamet eden M.K., R.A. ve O.A. isimli kişilerin kaçak içki üretip ticaretini yaptığı bilgisinin alınması üzerine dün (Salı), üç ayrı yerde arama yaptı. Aramalarda 120 litre el yapımı alkollü içki, 5 litre etil alkol, 11 şişe yurt dışı menşeili bandrolsüz viski, 2 bin gram alkol yapılında kullanılan karbon, 100 miligram anason, 15 miligram votka anasonu, alkol fermente düzeneği, rakı damıtma düzeneği, 4 adet alkol yapımında kullanılan özel şırınga ve 5 adet alkol derecesini ölçmede kullanılan ölçüm cihazı ele geçirildi. Olay ilgili olarak M.K.,R.A. ve O.A. isimli şahıslar gözaltına alınarak yasal işlem başlatıldı.

KÖYCEĞİZ’DE KUMAR EVİNE BASKIN
Köyceğiz ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Akköprü Mahallesinde bir evde kumar oynandığı bilgisinin alınması üzerine, bahse konu evde yapılan aramada neticesinde; M.A.Ç. isimli şahsın evinde 9 kişi yakalandı. Olay yerinde masa üzerinde bulunan iskambil kağıdı, para, okey taşları ve yaz boz kağıdına el konuldu. M.A.Ç. isimli şahıs hakkında kumar için yer ve imkan sağlamak suçundan adli işlem başlatılırken 9 kişiye kumar oynamaktan 11 bin 25 TL ve sosyal mesafe kuralını ihlal ettikleri için 28 bin 350 TL olmak üzere toplam 39 bin  375 TL ceza kesildi.

Bir cevap yazın