Fethiye, AB’den 150 bin Euro hibe alacak

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye Belediyesi, proje ortağı olan Yıldız Teknik Üniversitesi ve Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) ile birlikte Avrupa Birliği (AB) Hibe programları kapsamında her belediye projesi için ayrılan 150 bin Euro hibeyi almak için başvuruda bulundu.

Muğla’nın Fethiye Belediyesi, proje ortağı olan Yıldız Teknik Üniversitesi ve Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) ile birlikte Avrupa Birliği (AB) Hibe Programları kapsamında her belediye projesi için ayrılan 150 bin Euro hibeyi almak için başvuruda bulundu. FETOB ve Yıldız Teknik Üniversitesi 149 bin 500 Euroluk proje hazırlayacak.
Hazırlanacak projede iklim değişikliği, turizm sektörünün adaptasyonu için yerel strateji belirlemek, sektör risklerini ve kırılganlıklarını tespit etmek, Fethiye turizminin gelişmesine katkı sağlamak ve bölgesel temelde işbirliğini teşvik etmek gibi amaçlar yer alacak.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN ÖNLENMESİNE ÇALIŞACAĞIZ
Avrupa Birliği hibe projesine imzayı atan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Avrupa Birliği’nin açtığı başlıklarda 6 milyon 800 bin Euro’luk bir hibe programı var. Hibe programında her belediye projesi için 150 bin Euro hibe ayrılmış. 149 bin 500 Euroluk proje hazırlıyoruz. Proje ortaklarımız FETOB ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile bu projeyi hazırlayıp, harekete geçirmek istiyoruz. Bu proje içerisinde, turizm sektörüyle yapacağımız çalıştaylar ve eğitim ön planda olacak. İklim değişikliğinin bu bölgede önlenmesi için destek verecek bir proje. Bu projede emeği olan FETOB ve Yıldız Teknik Üniversitesi’ne teşekkür ederiz” dedi.

FETHİYE TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK
FETOB Yönetim Kurulu Başkanı ve TUROFED Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Uysal ise, “Avrupa Birliği’nin hazırlamış olduğu hibe fonları ile yapılacak bir proje. Fethiye Belediyesi’ne proje ortağı olarak bizleri seçtiği için teşekkür ederiz. Turizm sürdürülebilirliği açısından çok önemli bir proje. İlerleyen süreçte Fethiye turizmine katkı vereceğini düşünüyorum. Fethiye’miz için hayırlı olsun” diye konuştu.

Bir cevap yazın