Marmaris’te denizden 3 ton atık çıkarıldı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Özel Dalış Tim Komutanlığı, Muğla Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ve Marmaris Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi dalgıçlarınca yat limanında gerçekleştirilen sualtı temizliğinde her türlü eşyanın yanı sıra bisiklet bile çıkarıldı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Muğla Büyükşehir ve Marmaris Belediyesi işbirliğiyle yat limanında gerçekleşen sualtı temizliğinde, Aksaz Deniz Üs KomutanlığıÖzel Dalış Tim Komutanlığı, Muğla Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ve Marmaris Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi dalgıçlarınca, her türlü eşyanın yanı sıra bisiklet bile çıkarıldı.
Aksaz Deniz Üs Komutanlığıdalgıçları, Sualtı polisleri ve kooperatif dalgıçlarının yat limanının üç ayrı noktasında yaptığı dalışlarda deniz dibinden; market arabasından bisiklete, araba lastiklerinden plastik sandalyeye kadar yüzlerce atık çıkarıldı. 1,5 kilometrelik iskele boyunca 3 saat süren çalışmada yaklaşık 3 ton 140 kilogram atık çıkardı. Toplanan atıklar 2 kamyona yüklenerek katı atık depolama ve ayrıştırma tesisine götürüldü.

LİMAN SAKİNLEŞTİ, TEMİZLİK YAPILDI
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, çevre ve denizlere özen gösterilmesi gerektiğini belirterek, “En son geçtiğimiz haziran ayında bu tarz bir çalışma yapmıştık. Yaz aylarında hem insan yoğunluğu olduğu için hem de teknelerin bağlı olmasından dolayı deniz dip temizliği yapamıyorduk. Tekne ve yatların limandan ayrılmasıyla Aksaz Deniz Üssü, Muğla Emniyet Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile birlikte yine deniz dibindeki çöpleri ve atıkları işbirliği içinde topluyoruz. Bu çevre hepimize ait. Doğa ve çevre ona karşı yaptığımız yanlışlara çok daha sert cevap veriyor. Onu korumak ve temiz tutmak zorundayız” dedi.

Bir cevap yazın