Nihayet 65 yaş üstünü düşünenler de çıktı: Marmaris’te 65 yaş üstüne pazarda özel alış veriş saati

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris Belediyesi, semt pazarlarında yeni bir uygulamaya giderek pazarlarda saat 11 ile 12 saatleri arasında sadece 65 yaş ve üstü vatandaşların alış veriş yapabileceğini açıkladı.

Muğla’nın Marmaris Belediyesi, aldığı bir karar ile 65 yaş ve üstü vatandaşlarına özel alış veriş imkanı sağladı. Belediye semt pazarlarında yeni bir uygulamaya giderek pazarlarda saat 11 ile 12 saatleri arasında sadece 65 yaş ve üstü vatandaşların alış veriş yapabileceğini duyurdu.
Marmaris Belediyesi hafta içi 10.00 ile 13.00 saatleri arasında sokağa çıkabilen 65 yaş üstü için yeni bir uygulamaya giderek Marmaris merkez, Armutalan – Camiavlu ve Beldibi pazarlarının saat 11.00 ile 12.00 arasında 65 yaş üstüne hizmet vermesini kararlaştırdı. Geçtiğimiz hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle merkezde salı, çarşamba, perşembe, Beldibi’nde pazartesi, Armutalan Camiavlu’da ise cuma günleri semt pazarı kurulmaya başlanmıştı.

UYGULAMA 3 PAZAR YERİNDE OLACAK
Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 65 yaş üstünün pazarda yoğunluk oluşmadan alışveriş yapabilmeleri için yeni bir düzenleme geliştirdi. Yeni uygulamaya göre 3 pazaryeri 10 Aralık perşembe gününden itibaren 11.00 ile 12.00 saatleri arasında söz konusu yaş grubuna hizmet verecek. 65 yaş altı vatandaşlar bu saat aralığında yoğunluk oluşmaması için Pazar yerlerine alınmayacak.
Zabıta Müdürlüğü yetkilileri hayata geçirilecek bu uygulamaya Marmarisli vatandaşların da riayet etmesi ricasında bulunurken 65 yaşının altındaki vatandaşlardan 11.00 – 12.00 saatleri dışında pazarlara gelmelerini, bu saat aralığını ise riskli grup olan 65 yaş üstüne bırakmalarını istedi.

Bir cevap yazın