Rus emekliler Marmaris’te tatil yapmalı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Bir dizi ziyaretler için Muğla’nın Marmaris ilçesine gelen Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı makamında ziyaret etti. Rogoza, Rusça hazırlanan deprem kitapçığı için “Böyle bir çalışma Antalya’da bile yok” dedi. Rus emeklilerin Marmaris’te tatil yapabilme imkanları da konuşuldu.

Bir dizi ziyaretler için Muğla’nın Marmaris ilçesine gelen Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı makamında Marmaris Rusya Yardımlaşma Derneği (MARUS) Başkanı Olga Sezgin ile birlikte ziyaret etti. Rogoza, Rusça hazırlanan deprem kitapçığı için “Böyle bir çalışma Antalya’da bile yok” dedi.Rus emeklilerin Marmaris’te tatil yapabilme imkanları da konuşuldu.
Corona salgını olan görüşmenin ana konusunda alınan önlemler ve turizm ön plana çıktı. Marmaris Belediyesi’nin bu dönemde yaptığı çalışmaları değerlendiren Başkonsolos Rogoza “Marmaris Belediyesi’nin salgına karşı yürüttüğü çalışmaları yakından takip ediyoruz. İlçede yaşayan Rusya vatandaşlarına yönelik olarak uyarı pankartları hazırladınız ve Rusça anonslar yaptınız. Ayrıca Rusça hazırlanan deprem kitapçığı da önemli bir çalışma. Böyle bir kitapçık Antalya’da bile yok” şeklinde konuştu.

EMEKLİLER İÇİN MÜKEMMEL BİR ORTAM
Oktay ve Rogoza, 2021 turizm sezonu için de görüş alışverişinde bulundu. Rogoza, Rusyalı emekliler için Marmaris’in çok iyi bir alternatif olduğunu ve bu yönde çalışmalar yapılabileceğini belirterek, “Doğa ve yaşam şartları Marmaris’te çok güzel. Emeklilerimiz için alternatif turizm düşünelim” dedi. Başkan Oktay ise turizm konusunda yapılacak işbirliğine hazır olduklarını ifade etti. Ziyaret hediye sunumuyla son buldu.

Bir cevap yazın