SMA hastası Ayaz Bebek’e destek

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan SMA Tip 2 hastası Ayaz ve ailesini ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Ayaz’ın yurtdışında uygulanan Zolgensma gen tedavisini olabilmesi için başlatılan yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de konuyu meclis gündemine taşıyacak.

Muğla’nın Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris’te yaşayan SMA Tip 2 hastası Ayaz ve ailesini ziyaret etti. Oktay, Ayaz’ın yurtdışında uygulanan Zolgensma gen tedavisini olabilmesi için başlatılan yardım kampanyasına destek çağrısında bulundu. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de konuyu meclis gündemine taşıyacak.
Marmaris’te yaşayan Ünen ailesi, 17 aylık ‘SMA Tip 2’ hastası bebekleri Ayaz’ın, yurtdışında uygulanan ve bedeli 2 milyon 400 bin dolar olan dünyanın en pahalı tedavisine ulaşıp, sağlığına kavuşabilmesi için bağış kampanyası başlattı. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP PM üyesi Gizem Sayar Özcan, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve CHP İlçe Başkanı Zekican Balcı, bir süredir sosyal medyada da sık sık paylaşılan Ayaz Bebek ve ailesini yaşadıkları yerde ziyaret etti.

KONU MECLİSE TAŞINACAK
Ayaz’ın durumunu annesi Mehtap Ünen’den dinleyen Başkan Oktay, yerel yönetim olarak Ünen ailesinin yanında olduklarını ifade etti. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de önümüzdeki hafta yapılacak Meclis Genel Kurulunda da SMA ile mücadele eden bebeklerin ve ailelerin durumlarını bir kez daha dile getireceklerini söyledi.
Anne Mehtap Ünen, 17 aylık Ayaz’ın sağlığına kavuşması için başlattıkları kampanyaya destek olunması çağrısında bulundu. Ünen “7 aydır bu ilaca ulaşmak için mücadele veriyoruz.
Devletimizin bu ilacı sağlamasını istiyoruz. 2 yaşından önce Ayaz’ın bu tedaviyi görmesi gerekiyor. Lütfen sesimizi duyun” şeklinde konuştu.

One thought on “SMA hastası Ayaz Bebek’e destek

  • Kampanyama maddi manevi destek veren, guuzel ve umut dolu mesajlari ile beni ve ailemi mutlu eden herkese cok tesekkur ediyorum. 1 hafta once cikmis oldugumuz bu yolculukta sizlerin destegi ile ilerliyoruz. Kisa surede %10 a ulastik. Ancak tedavim icin 1 gun bile cok onemli. O yuzden daha cok kisiye ulasmamiz gerekmekte. Bagis yaparak ve paylasarak bize cok destek olabilirsiniz. Sevgilerimle. Bal Yanak Mercan #sma #smatip1 #mercan_a_can #mercanacan #lifeformercan #lifeformercan #gofundme

Bir cevap yazın