Marmaris’te 60 kaçak yapı daha yıkılacak

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, imar barışı affından yararlanamayan Marmaris’in Bozburun, Selimiye ve Söğüt Mahallelerinde kaçak konumdaki 30 binanın yıkılması için Marmaris Belediyesi’ne yazı gönderdi. Kararın tebliğ edildiği bina sahipleri karara isyan. İmar’dan sorumlu Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı ve İmar Komisyonu Üyesi Burak Demirtaş, “Bakanlık kararıyla Marmaris’te 60 yıkım kararı bulunuyor” dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan Bozburun, Selimiye ve Söğüt Mahallelerinde imar planları bulunmadığı için ev ve işyerleri için yıkım kararı alınan yerli halk isyan etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, imar barışı affından yararlanamayan Marmaris’in Bozburun, Selimiye ve Söğüt Mahallelerinde kaçak konumdaki 30 binanın yıkılması için Marmaris Belediyesi’ne yazı gönderdi. Kararın tebliğ edildiği bina sahipleri yıkıma karşı çıktı. İmar’dan sorumlu Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı ve İmar Komisyonu Üyesi Burak Demirtaş, “Bakanlık kararıylaMarmaris’te 60 yıkım kararı bulunuyor” dedi.
Birbirinden güzel 36 koyu, denize sıfır ormanlarla kaplı arazileriyle görsel güzellik sunan Marmaris’te, kaçak yapılarla mücadele sürüyor. 13’ü kırsal olmak üzere toplam 25 mahallesi bulunan ilçede, kaçak yapıların ağırlıklı olduğu yerlerin başında Bozburun, Selimiye ve Söğüt geliyor.

BOZBURUN, SELİMİYE VE SÖĞÜT’TE 30 YIKIM KARARI VAR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açıklamalarına göre Muğla genelinde İmar Barışı’na uymayan 21 bin, Marmaris’te ise bin 200 kaçak yapı için yıkım kararı bulunuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Muğla İl Müdürlüğü Marmaris Belediyesi’ne gönderdiği bir yazıyla Bozburun, Selimiye ve Söğüt’te 30 konut ve işyerinin yıkılmasını istedi. Marmaris Belediyesi yıkım kararı çıkarılan yerlerle ilgili sahiplerine tebligat yaparak pazartesi günü yıkımın başlayacağını duyurdu. Yıkım kararına halk isyan etti.

BUNLARIN PEŞİNDEN 30 YER DAHA YIKILACAK
İmar’dan sorumlu Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı ve İmar Komisyonu Üyesi Burak Demirtaş, yıkımla ilgili belediyenin her hangi bir etkenliğinin olmadığını belirterek, “İmar barışından yararlanamayanlarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ülke genelinde yıkım kararı bulunuyor. İlk etapta 3 mahallemizde 30 yıkım gerçekleştirilecek. Bunun ardından 30 yerin daha yıkım kararı belediyemize iletildi. 30 yıkımın ardından diğer 30 yer için tebligat çıkarılacak” dedi.

Bir cevap yazın